Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemek parası duyurusunun peşi sıra restoranlarda akçe ödeyene iskonto hazırlığı başladı

Çalışanlara ödenen aşındırmak bedelinin kemirmek kartına yüklenme zorunluluğunun kalkacağına müteveccih Cumhur Reisi Erdoğan’ın paylaştığı gelişme, yeme içmece sektöründe genel itibariyle olumlu karşılanırken, bazı devir temsilcileri nakdi ödemenin yiyecek içme dışında kullanılması halinde restoranlar amacıyla azrail kaybının yaşanabileceği uyarısında bulunuyor.

MÜŞTERİLER İÇİN YÜZDE 7 İNDİRİM HAZIRLIĞI

Bazı restoranlar kart namına imdi nakit ödemeyi tercih edecek müşterileri amacıyla yüzdelik 7 indirim hazırlıklarına başladı. Konunun tıpkısı diğer muhatabı yemek kartı şirketleri ise temkinli. Dünya’dan Merve Yiğitcan’ın haberine bakarak şirketler şu zaman üzere konuyla ilgilendiren ayrımsız mevzuat çıkmadan bire bir yorum yapmanın akıllıca olmayacağını belirtiyorlar.

“RESTORANLAR MÜŞTERİLERİ İÇİN BİRTAKIM AKSİYONLAR ALMALI”

Kararı değerlendiren Bütün Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, aşındırmak kartı komisyonlarına müteveccih devir namına detaylı benzeri süredir uğraş verdiklerini hatırlatırken, bu haliyle yemek kartı zorunluluğun kalkacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi. Bundan ahir süreçte, restoranların bir vakitler yemek kartı kullanan ve daha çok kemirmek ücretini akça yerine algı müşterileri üzere kimi aksiyonlar alması gerektiğini savundu.

“KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ”

Bingöl, yekpare sektöre davet yaparak, “Kemirmek kartı şirketlerinin vaktiyle uyguladığı yüzdelik 12 olan encümen oranını yüze 7’ye düşürmüştük. Şimdi yemek kartlarının alçak olduğu restoranların süratle o alt kurul oranlarında müşterilerine indirim yapmaları geçişsiz. Yüzde 7’yi yemek kartı firmasına değil size veriyoruz, diye o müşteriyi kaçırmaması lazım. Bununla ilişkin ayrımsız kampanya başlatacağız” ifadelerini kullandı.Share: