Erzincan’da aşure ayı ayı iftar programı düzenlendi

Erzincan’da aşure ayı ayı zımnında iftar programı düzenlendi.

Vali Mehmet Çalınmış, kentte Işıkpınar Mahallesi’nde bulunan benzeri restoranda düzenlenen iftar vakti programında yaptığı konuşmada, lokmaları sarılmak amacıyla benzeri arada bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yas ayındayız. Hazreti Hüseyin efendimizin şehit edildiği Kerbela’nın yıl dönümündeyiz. Tanrı benzeri daha ümmete ve millete böyle acılar yaşatmasın. Bu bağlanak ve beraberliğimiz sürekli olduğu sürece inanıyorum kim acun coğrafyasına adaleti yayacak olan bizleriz. Allah orgazm önderlerimizi başımızdan natamam etmesin, onlar bizim üzere birer kutup yıldızı, öğün göstericilerimizdir. Bu verimli günde sizlerle tıpkı arada doğmak çok güzelce. Bugün siz kızıl canlarla buluştuk, lokmamızı paylaştık. Rabbim oruçlarımızı kabul, kardeşliğimizi daim eylesin inşallah.”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, SELIM Tümen Erzincan milletvekilleri Belgit Çakırdoğan ve Süleyman Karaman ise bağlantı ve beraberlik vurgusu yaptı.

Konuşmaların ardından kanma önderlerinden Muhammed Nayir Hoca ve Alevi dedelerinden Şanlı Irade Hayırlı eliyle yapılan dualar ile iftar vakti programı sonuç buldu.

Programa, 3. Kalabalık Komutanı Ferik Çetince Türkgenci, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Mürtefi Öztürk, Adli Mahkeme Kararı ve Hak Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, İl Cingöz Komutanı Mümessil Miralay Hüsamettin Erol, İl Inanma Müdürü Kenan Aldanmaz, orgazm önderlerinden Muhammed Nayir Hoca, Alevi dedeleri Ahmet Hayır ve Mualla Şevk Hayır, siyasal parti temsilcileri, Alevi ve Bektaşi derneklerinin yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: