Eskişehirli Fotoğrafçılar Nefesleri Kesen Gösterileri Ölümsüzleştirdi

Eskişehirli fotoğrafçılar, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği foto gezileri kapsamında Türkiye’nin arz cesim havacılık organizasyonlarından olan Sivrihisar Havacılık Gösterilerinde unutulmaz bir birikim yaşadı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik Merkezi aracılığıyla düzenlenen fotoğraf gezileri devam ediyor. Gezilerde Eskişehir’in güzellikleri fotoğraflarla çevrim yüzüne çıkarken, foto tutkunları farklı deneyimler güç bitmeme ediyor. Büyükşehir Cahillik Merkezi ışık tutkunlarını Sivrihisar’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Sivrihisar Çekicilik Gösterileri 2022” ile buluşturdu.

Sivrihisar Havacılık Merkezince Yeşilköy Mahallesi’ndeki Necati Kalan Tesisleri’nde tevhit edilen gösterileri takip eden fotoğrafçılar, Türkiye’nin yer büyük havacılık cambazlık gösterilerinin düzenlendiği alanda bilge benzeri tepeye yerleşti. Gösteriye katılan Türk ve ecnebi cambazlık pilotların güvenilmez gösterilerini, uçaklara dokunacak mesafeden çeken Eskişehirli fotoğraf tutkunları unutulmaz anlara tanık oldu.

Türkiye’nin ilk istekli eş cambazlık pilotu Semin Öztürk Şener’in gösterisini kadrajlarında ölümsüzleştirmenin mutluluğunu zinde fotoğrafçılar,  İsviçreli Danielle Del Buono’nun, uçuş sırasında Boeing Stearman tipi uçağın kanadında yürüyüşünü yeryüzü evire çevire biçimde görmek için birbirleriyle yarıştı.

Türk Çekicilik Kuvvetleri cambazlık timi Solotürk, TUSAŞ’ın geliştirdiği yetişek uçağı Hürkuş’un gökyüzünü yırtarcasına yaptığı gösterileri durumunda izlemenin ve fotoğraflamanın kendileri üzere haddinden fazla farklı benzeri kazanım olduğunu tamlayan fotoğrafçılar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmayan Büyükerşen ve ait birimlere bitmeyen teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu gezilerin sürdürülmesi bizim için çokça şişman önem taşıyor” dedi.

Büyükşehir Gençlik Merkezi yetkilileri, foto gezilerinin bundan sonraki süreçte üstelik bitmeme edeceğini duyurdu.

Share: