ETSO’da yönetim belirlendi

Erzurum Tecim ve Uran Odası’nın (ETSO), 12 Son Teşrin 2022 Cumartesi haset yapılan uzuv seçimlerinin peşi sıra oluşan ETSO Meclisi önce toplantısını yaptı.

5174 Mahdut Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince, sunma yaşlı divan üyesi sıfatıyla Celalettin Çetinkaya başkanlığında yapılan güruh, imtina etmek duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda kısa ayrımsız enformasyon eden Çetinkaya, Meclis Üyeleri ile Sedir Başkanlık Divanı, Boşluk Umumi Heyet, TOBB Ense Kurul Delegeliği ve Düzen Bağı Yerleşmiş üyeliklerine seçilenlere başarı dileğinde bulundu. Ayrı gayri olmadan, el ele verip Erzurum amacıyla çalışacaklarını rapor eden Çetinkaya, ETSO’nun şehrin kalkınmasına öncülük edecek, öğün gösterip, korkulu birliği oluşturabilecek güzel aynı yapısı olduğunu vurguladı.

En yaşlı unsur sıfatıyla ilk Divan toplantısına reislik fail Celalettin Çetinkaya daha bilahare görevini Divan üyelerinin oylarıyla Sedir Başkanı seçilen Gökhan Yılmaz’a devretti. Sedir Başkanlık Divanı üyeleriyle gelişigüzel görevi devralan ETSO Divan Başkanı Gökhan Yılmaz de tıpkısı müşavere yaptı. Konuşmasında, kırıp dökmeden, kimseyi incitmeden tıpkısı intihap sürecini geride bıraktıklarını belirterek şunları söyledi; “Benzer aynı seçme süreci ve akabinde zaman bile umumi heyet başkanımızı, umumi heyet üyelerimizi, eğin asamble delegelerimizi, sıkı oturmuş üyelerimizi, sedir başkanı ve reislik divanı üyelerimizi seçmiş bulunuyoruz. İnşallah bizler burada farklı çığır gruplarını temsilen gailesiz, zihayat ve kâffesi işinin ehli arkadaşlarımızla evire çevire ayrımsız çalışma ortamı oluşturacağız. Amacımız; şehrimizin kazançlı ve sosyal yönden gelişip, değişmesi ve seçme alanda türe ettiği konuma ulaşması için çaba göstermektir. Bizler bu çatı altında baştan sona enformasyon ve eş akılla hedeflerimizi belirleyip, tıpkı misyon uğrunda düzentileme harcayacağız. Kullanılmamış meclisimizin şehrimizin ve bölgemizin meselelerine mebde yorup, çözüm bulacak yetkinliğe ve yeterliliğe sahip olduğuna inanıyorum. Bire Bir nöbet henüz boşluk yönetiminde fariza alan bütün arkadaşlarımızı kutlama ediyor, başarılar diliyorum.”

Özakalın; “Hep birlikteyiz, aynı bütünüz”

Toplantıda daha bilahare ETSO Umumi Heyet Başkanı Saim Özakalın konuştu. ETSO Meclisi’nin Erzurum’a alımlı çalımlı olması temennisinde bulunan Özakalın, demokratik ayrımsız seçim sürecini geride bıraktıklarını belirterek, “çıktı daha çok şehrimizi ve bölgemizi ilgilendiren seçme tür konuda güçlük bilinciyle üzerimize düşen görevi mucibince adına getirmeye çalışacağız. Esnafımızın, tüccarımızın sorunlarını, sıkıntılarını, taleplerini hep gündemde tutup, yaşanan mesail çözüme kavuşuncaya kadar ceht göstereceğiz.

Çok güzel tıpkısı kortej vardır; “Şerefü’l mekan bi’l-mekin” Yani aynı mekanın şerefi o mekanda ikamet edenle kaimdir. Siz altın Sedir üyelerimiz birlikte bu şehrin önde gelen, hikmet ve birikime eş arkadaşlarımızsınız İnşallah bizler üstelik bu mekanı hep gelişigüzel en üst seviyede şereflendirir, onurlandırırız” diyerek konuştu.

Komutan Özakalın konuşmasına şöyle bitmeme etti; “Seçme sürecini tamamladık. Beş Altı önce Celalettin Bey’in da dediği kadar imdi bu işin kırmızısı mavisi, beyazı yok. Hep birlikteyiz, ayrımsız bütünüz. Üyelerimiz bizlere benzeri vebal yükledi, bunun idrakindeyiz. Meclisimizin değme üyesinin, temas çığır komitesi üyesinin düşüncesi Yönetim Kurulu yerine bizim üzere haddinden fazla çok değerlidir. Hiçbirini diğerinden önde terviç kadar tıpkısı düşüncemiz olmaz. Bize iletilecek her konuda istişareye ve işbirliğine ayan olacağımızı aynı kere daha izah etmek istiyorum. Kazanan yan olarak ihtimal bizler yönetimi oluşturuyoruz fakat gitgide kurulacak ve cesim bir görevi icra edecek olan komisyonlarda, hangi gruptan olursa olsun muvaffakiyetli arkadaşlarımızla alay malay çalışacağımızın birlikte altını yemek istiyorum.”

Başbuğ Özakalın’ın konuşmasının ardından gâh Meclis üyeleri da söz alarak düşüncelerini anlatım ettiler.

İlk Meclis toplantısının öncesinde, 35 Meslek grubundan sedir üyeliğine seçilenler, Divan Riyaset Divanı, Basar Yönetim Kurulu, Ense Asamble (TOBB) Delegeliği ve Sıkı Düzen Kurulu üyelikleri üzere rey kullandı. Yakutiye İlçe Intihap Müesses Başkanlığı görevlilerinin nezaretinde, ETSO Meclis Salonu ve Yönetim Kurulu Salonu’nda yapılan seçimde meclis üyeleri düşünce kullandı. Yapılan seçme sonucunda bakış yönetimi şu şekilde oluştu;

Umumi Heyet:

Umumi Heyet Başkanı; Saim Özakalın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Muharrem Özdemir, Serhat Kılıç, Abdurrahman Şakiroğlu, Hedef Kaçıroğlu, Haşim Koç, Tamer Sırmacı, Celalettin Çetinkaya, Sedat Yakın Barakalı, Fırat Karakaya, Yusuf Çizmelioğlu.

Sedir Reislik Divanı:

Sedir Başkanı; Gökhan Yılmaz, Divan Başbuğ Vekilleri; Serkan Daş, İdris Akdemir, Katip Üye; Güç Başçı

Eğin asamble (TOBB) delegeleri;

Gürkan Dölekli, Mehmet Hakan Kaya, Haktan Ömeroğlu, Arif Köksal Yılmayan, Bedel Ovat, Yüksek Yılmaz.

Disiplin Oturmuş:

Ululuk Çıpa, Hasan Akal, Ahmet Anatepe, Orhan Düzgün, Faruk Dolunay, Erdal Turan. – ERZURUM

Share: