GİRESUN ICRA VEKILI ARISTOKRAT: MERSİN’DEKİ GÖSTERI, AMERİKA MERKEZLİDİR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, Mersin’de polisevine müteveccih yıldırı saldırısına ilgili, “Bu eylem, Amerika merkezli benzeri eylemdir” dedi. İçişleri Bakanı Aristokrat, DOĞRU Fırka Giresun İl Başkanlığı’nca düzenlenen Genişletilmiş İl Istişare Toplantısı’na katıldı. Burada mütekellim ve Türkiye’nin terörle mücadelede haddinden fazla makro noktaya geldiğini kaydeden Icra Vekili Soylu, “Güzeşte hafta başında şehidimizin kahramanca mücadelesi, gazimizin kahramanca mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması ondan bilahare birlikte cehennemin dibine kadar gittikleri o eylemde az daha CHP’liler mazi akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diyerek. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın seçme eylemi ‘Aman ayrımsız istikrarsızlık olsun, aman şöyle olsun, aman hakeza olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan; PKK’nın eylemlerini sizi sevindirecek noktaya getirmeden onları yerin yedi bitirme dibine gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonraları biricik eylem, onun birlikte arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu birlikte söyleyeyim. Bu eylem, Amerika merkezli bire bir eylemdir” diye konuştu.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, Münbiç’ten paramotorla Türkiye’ye geldiğini kaydeden Aristokrat, “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten cereyan ettiler. Eylemden esbak akşam saat 20.00 itibarıyla kül 12-13 saat paramotorla paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya andıran tıpkısı yere indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan sonra akşama kadar orada kaldılar ve oradan bilgisiz sonradan birilerinin arabalarına binerek alışılagelen vatandaşların, onlar birlikte insaniyet namına götürmüşler ve ondan sonradan eylemi gerçekleştirdiler. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika vasıtasıyla bizden benzeri madde istendi. Itimat Genel Müdürlüğü’müzden ve duyu birimlerimizden ‘Şu gösteri yapan silahların dizi film numaralarını sizden istiyoruz’. Neden istediler? Bizim arkadaşlarımız de onlara çokça domuzuna ayrımsız yanıt verdi, duyu teşkilatımız. ‘Siz önce ilk PKK’ya gönderdiğiniz silahların dizi film numaralarını bize gönderin, tığ ondan sonradan size göndeririz’ diye” dedi.

Vekil Aristokrat, karşılarında kökü dışarıda esas aykırılık partisi olduğunu söyleyerek, “Bu işi izlem etmeyeceğimizi düşünmesinler. Görecekler; o liste, onların başına bela olacak. Teröristi aşkın tıpkı yerde aramalarına lüzum yok. Meclis’te alelacele yanı başlarına baktıklarında HDP milletvekillerine bakmaları yeterlidir, terörist yok etmek üzere. Onlara eş çıkanlar, onlarla bu arada olanlar, onların hapishaneden attığı mesajlara halk çırpanlar, bittabi ki bu milletten mukteza cevabı alacaklardır. Seçme beraber alacaklardır. Görüngü oldu, ‘İlk geçmiş DEAŞ yaptı’ dediler, yetmedi; o ilçedeki yöneticileri, ayrımsız karı polis güçleri cinnet geçirdi o taradı dediler çünkü PKK’ya türap leffetmek istemiyorlar. Tığ yaptığımız araştırmaların arkası sıra benzeri değerlendirme ortaya koyduk, ondan sonraları şirazeleri şaşmış oldu. Bu işin içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz. Buradan öyle sıyrılmak çarpık çurpuk bire bir iş değildir” diye niteleyerek konuştu.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve yıldırı örgütlerinin karı ayından itibaren hep 126 gösteri gerçekleştirmek istediklerini belirten Icra Vekili Aristokrat, “Bunların yemeden içmeden 13’ü aktif bombaydı. Onların hepsini engelledik. Genelkurmay’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kadar jandarmadan polisimize kadar savunma sanayimizden MİT’e kadar cumhuriyet tarihinin genişlik ruhlu, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve iradesiyle terörle savaş ediyoruz. Bunun sonucunu alıyoruz. Türkiye içerisindeki yıldırıcı sayısı birtakım zamanlar on binler oldu, demin 120’nin altına düştü. Tığ cumhuriyetin bir numara asrını bütünleyen milletiz. Deminden ikinci asrına hayatımız izin ederse terörle savaşım tıpkı günce aynı aksiyon değildir. Çünkü bu işi başımıza musallat edenler, ülkemizin standartları yükselmesin, müstakil ve işlek ayrımsız devlet olmasın, kalkınan bire bir mevki olmasın, başımıza bela etmişlerdir, musallat etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

“Giresun alp bire bir şehirdir, bu alp şehre ikmal yüklemek istiyorum” diyen Bakan Aristokrat,

“Bugün Türkiye’de kırsalda yıldırı örgütü az daha tamamına yakını çökertilme noktasına getirilmiştir. Tendürek Dağı çok yıllar sonra tertemiz, Kars’ta aynı tek terörist bulunmayan. Bingöl, Elazığ tertemiz, Erzurum arı sili. Amonaslar, karşısı hızlı hızlı Afrin olmasına rağmen alelacele Suriye olmasına karşın arı sili. Hepinizin huzurunda söylüyorum. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Ekim 1923 tarihinde Dert tertemiz olacak, Van kırsalı tertemiz olacak, Şırnak tertemiz olacak, Hakkari ve Tunceli tertemiz olacak, PKK terör örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi. Icra Vekili Aristokrat, konuşmasının arkası sıra TBMM’nin açılışına gelmek amacıyla Ankara’ya gitti.Share: