görmez vatandaşlar yegâne başına düşünce kaldırmak istiyor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan, Kocaeli Rüyet Engelliler Tesanüt Derneği Başkanı Dursun Karaman, “2023 yılında yapılacak olan seçimlerde, bundan sonra görme engellilerin, düşünce gizliliğinin korunacağı bir oylama yöntemiyle biricik başlarına oy kullanabilmelerini diliyoruz” dedi.

Dünya Engelliler Haset çerçevesinde, Rüyet Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi bir araya gelerek basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda mânialı vatandaşların günlük hayatta yaşadığı mesail masaya yatırılırken, hal önerilerine değinildi. Açıklamalarda kâin Kocaeli Rüyet Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Karaman ise, “Bir Nice sorunun kaynağı engellilerin, günce yaşamlarını sürdürürken karşılaştıkları sorunların çok büyük ayrımsız bölümü, insanların kullanımına sunulan çabucacık aceleten kamu dünyalık, bakım, aplikasyon ve olanağın, alışılagelen denilen benzeri takım kayırıcı için düşünülmüş olmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bire bir dünyada tüvana ve alışılagelen olmayan insanların seçkin biri günce yaşamlarını sürdürürken katıksız namına, birkaç ya da haddinden fazla sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlara erişilebilirlik sorunları diyoruz. Bu sevgili ortadan kalktığında, engellilerin bir nice talebinin bizatihi ortadan kalkacaktır” dedi.

“Daha Çok rüyet engellilerin, yegâne başlarına fikir kullanabilmelerini diliyoruz”

Rastgele meslekte kalburüstü olan engelli bire bir vatandaşın kâmilen çalışmasına akıllıca bire bir düz olmadığı üzere mesleğini yapamadığını belirten Dursun Karaman, “2023 yılında yapılacak olan seçimlerde, artık görme engellilerin, oy gizliliğinin korunacağı tıpkısı oylama yöntemiyle bir tane başlarına fikir kullanabilmelerini diliyoruz. Bu konuda başta siyasi parti temsilcileri ve erdemli seçme müesses yetkilileri kalkışmak için mecmu ilgilileri hassas olmaya çağırıyor, intihabat bu konuda tıpkısı düzenleme yapılmadan gerçekleşirse, Görsem Kocaeli üyeleri yerine bu seçimlerde oy kullanmayacağız” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: