İngiltere Başbakanı apar topar kürsüden indi! Sebebini yetkililer açıkladı

İngiltere’nin çiçeği burnunda Başbakanı Rishi Sunak, iklim zirvesine katılmak için Mısır’a gitti. Sunak, burada meşveret yaptığı sırada yaptığı debi ile herkesi şaşkına çevirdi.

APAR TOPAR SALONU AYRILMA ETTİ

Rishi Sunak, abuhava değişikliği ile savaş mesajları verdiği tam yardımcılarının gelip kulağına aynı molekül fısıldaması sonrası sahneden apar topar indi. O anlarda tümce şaşkına dönmüşken yetkililer, ısrarla alçak benzeri format olmadığını, meselenin yemeden içmeden Alman ve Güney Afrika heyetleri ile mülaki olmak üzere verilmiş geç tıpkısı karardan ibaret olduğunu belirtti.

“CENK HIZLI AKINTI ETMEMİZE ENGEL DEĞİL”

Sunak ayrıca burada verdiği mesajda, “Putin’in Ukrayna’daki iğrenç savaşı ve acun genelinde mütezayit erke fiyatları, abuhava değişikliği konusunda kısık yapmak üzere tıpkı neden değil. Bunlar, daha aceleci davranmak üzere aynı etken” ifadelerini kullanıldı.

“SERENCAM BİR BAHT”

Güzeşte sene İskoçya’nın Glasgow kentinde planlı COP26 Konferansı’nın, küresel sıcaklıkların bağan tutulması üzere bir tasrif oluşturması noktasında “serencam ayrımsız kader” olduğunu vurgulayan Sunak, iklim güvenliği ile enerji güvenliğinin birbirinden ayrılamayacağını belirtti.

Share: