İnşaat ustasının sahiplendiği köpek, yavru kediye bile annelik yapıyor

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde zinde yapım ustası Hamdi Görgülü’ın yavruyken sahiplendiği ve mevlit eden köpeği, gidiş geliş kazasında anneleri ölen çıkmaz kedilerinden birini birlikte emzirerek büyütüyor.

Merkez Mahallesi’nde bağımsız evde oturan evli ve 3 bala babası inşaat ustası Aydın, tahminî 2 yıl geçmiş D-100 kişmiri yolunun Bolu Dağı mevkisinde oğlunun bulduğu bala köpeği sahiplenerek büyüttü.

“Hera” ismini verdiği köpeği bire bir kamer önceki 9 çocuk dünyaya getiren Okumuş, şalter çarpması sonucu annelerini kaybeden 3 çocuk kediye bile bakıyor.

Toplamda 12 yavru hayvanı olan Vazıh, tıpkısı devir bala kedilerden birinin köpeği “Hera”yı emdiğini görünce sersemlik yaşadı.

Yavrularının dışında kedilerden birine da analık yapan kapik, bala hayvanı günde ayrımsız misil emzirerek büyütmeye çalışıyor.

” Herhangi Bir sabah geliyor, annesi kabil kediyi emziriyor”

Hamdi Vazıh, AA muhabirine, çıkmaz hayvanlarını haddinden fazla sevdiğini, onlara bakmanın daha çok kendisi üzere uğraşı haline geldiğini anlattı.

Sokaktan mevrut hayvanları et kafalı çevirmediğini nâkil Ziyalı, “Hera’mızı, baktım büyüttüm yavruları oldu. Sokaktan kedilerimiz geldi. Aynı kediye analık yaptı, büyüttü. Onu emzirdi. 3-4 pasaj elan kedi geliyor amma onları yanaştırmıyor. Ama birine ayrımsız kendi yavrusu kabil annelik yaptı. Karnı acıktığı ahit emziriyor.” dedi.

Köpeğinin, kedileri aslında sevmediğini amma bu kedinin bedaheten gelip emmeye başladığını dile getiren Okumuş, “Ona ses çıkarmadı. Kedi, süt, yem derken sıradan büyüdü. Temas sabahleyin geliyor, annesi kadar kediyi emziriyor, o da emiyor gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım”

Aydın, yıllardır daim baktığı hayvanlarından bazılarının zamanla sahiplenildiğini da belirterek, şunları kaydetti:

“Buradan herkese sesleniyorum. Hayvan Bilimi bizim için çokça cesim. Onlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım. Önümüz şita, hayvanlar açgözlü sokakta yatıyor, yolda araba çarpıyor. Bunlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Sonuçta biz varsak onlar da var. Yemler çok pahalı. Ego onlar açgözlü kalmasın diye niteleyerek eve un almadım, çaça aldım. Inikat şartları pres amma onlara andırmak geçişsiz. Temelli emzirdiği yavruları var diye abla alıyorum. Ego bunu yapabiliyorsam bütün yapabilir. Haddinden Fazla tahakküm ayrımsız uzanım değil.”

Share: