ITF World Tennis Masters Tour Acun Şampiyonası matbuat toplantısı düzenlendi

– ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası matbuat toplantısı düzenlendi

ANTALYA – Bu yıl Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleştirilen ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası’nın matbuat toplantısı düzenlendi.

Uluslararası Tenis Federasyonu senyör takviminin sunu prestijli turnuvası olan ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası başladı. Antalya Manavgat’ta 1 Nisan’a kadar gerçekleştirilecek olan şampiyonada 30-50 yaş ortada 5 değişik gözyaşı kategorisinde 37 ülkeden 163 takım ve yaklaşık bin 200 sporcu mücadele edecek.

Turnuvanın matbuat toplantısı üstelik Yüce Satma Club Manavgat’ta düzenlendi. Toplantıya ITF Başkanı David Haggerty, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ITF Masterlar Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Salma Mouelhi Guizani ile Gürok Holding Umumi Heyet Başkan Vekili Sabah Yeli Güral Argat katıldı.

Cengiz Durmuş: “Bu turnuvaların sporcularımız ve ülkemiz namına çokça şişman önemi var”

Koskocaman bire bir organizasyona sülale sahipliği yaptıklarını dile getirerek sözlerine başlayan Komutan Cengiz Durmuş, “Türkiye Alan Topu Federasyonu adına Dünya Takımlar ve Ferdi Şampiyonası’nın ülkemizde yapılacağının duyurulmasının arkası sıra ekibimizle alay malay hazırlıklarımızı alelacele gerçekleştirdik. Bu süreçte ülkemiz asrın felaketi kendisine nitelendirilen tıpkısı felaket yaşadı. Bundan çevre çok üzgünüz. Cenabıhak hayatını kaybedenlere yağmur eylesin. Bu mukavemetli süreçte sporun iyileştirici gücünden faydalanarak faaliyetlerimize devam yazar dünyanın seçme yerinden gelen sporcuları ülkemizde misafir ederek onları ülkemizin birer temsilcisi adına alışmak istiyoruz. Türkiye Alan Topu Federasyonu olarak amacımız dünyanın genişlik iyi sporcusunu desteklemek. Bu anlamda yeryüzü makro stratejimiz, gelişigüzel çalışabileceğimiz paydaşlarla yekinmek. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımız, tenisin yayılabilmesi adına yeryüzü iri destekçimiz. Bakanımızın takipleri ve tesisleşme adına hamleleriyle teniste şişman hamle kaydettik. Tenisin gelişiminin ülkemiz hesabına çokça düşündürücü olduğu dönemde Arsıulusal Alan Topu Federasyonu’nun yönetim kurulunun burada toplanması bizim için çokça yetişkin. Dünya tenisi bu hafta bizimle birlikte. Düşündürücü bulduğumuz bu turnuvaların sporcularımız ve ülkemiz namına çokça iri önemi var” ifadelerini kullandı.

Federasyon adına depremin ruh bilimsel ve fiziksel etkilerini dinç çocuklara müteveccih hayata geçirecekleri ‘Çocuklarımız Geleceğimizdir’ projesinden bile bahseden Durmuş, “Biz çabucak sportif tarafta kalmıyoruz. Alan Topu aslında bir hayat tarzı. Herkesin hayatına yapışık tıpkı alan. O yüzden tenisin, insanların talihsiz olduğu alanları bahtiyar alanlara çevirebilme kadar bir sorumluluğu var. Bu anlamda asrın felaketini yaşadık, haddinden fazla acımız var. Tenisin bilimsel namına ayrıntılar üzerinde genişlik hareketli kol olduğunu uzmanlar paylaşıyor. Bu vesileyle yer sarsıntısı bölgesini önceki haftada gezdiğimde o fert pazarında iki öz dikkatimi çekti. Birisi çocuklarımız, ötekisi ise hayvanlardı. Çocuklarımızın gözlerindeki dert, beni derinden yaraladı. O anda çocuklarımıza henüz aşkın ulaşmamız gerektiğinin duygusu oluştu. Döner dönmez birlikte ‘Çocuklarımız Geleceğimizdir’ ünlü benzeri proje yaptık. Bu proje, taşımalık kentlerde aceleci ayrımsız şekilde mini benzeri pakt kurmaktı. Bu kulüpte, mini tenis kortları ve kortlarda istihdam edeceğimiz birkaç antrenör ve psikologlarla birlikte çocuklarımızın birlikte olacağız. Çocuklarımızın siyah-beyaz ayrımsız görüntüden mülevven benzeri dünyaya dönmeleri için çok pir benzeri proje ve çokça patırtılı getirmeye başladı. Kahramanmaraş bölgesinden başlayıp her taşımalık kentimizde şu anda altyapıları yapılıyor, çok bodur ayrımsız sürede hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Salma Mouelhi Guizani: “Olunması gereken yerdeyiz”

Burada oldukları amacıyla mutluluklarını dile getiren Salma Mouelhi Guizani de, “Türkiye Tenis Federasyonu’na haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Antrparantez kortları dahi gezdik, aşağı çokça bol kortlar var. Olunması gereken yerdeyiz. Özellikle Antalya’nın tarihi dahi çok yüce tıpkısı değeri erbap” açıklamalarında bulundu.

David Haggerty: “ITF namına sizin yanınızda olduğumuzu yayımlamak isterim”

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden ekolojik ortam ITF namına Türkiye’nin yanı sıra olduklarını belirten David Haggerty, “Kısa müddet geçmiş bati bir hareket felaketi yaşadınız. Bunun için haddinden fazla üzgünüz. Tıpkısı yandan yaralarınızı sararken diğer yandan hakeza benzeri organizasyona sülale sahipliği açmak banko macerasız değil. Bunun üzere ayrıca teşekkür ederim. İki hafta süresince burada tahminî bin 200 sporcu savaş edecek. Bu çok kilolu tıpkı cirim. Bu uzanım, Türkiye’nin uluslararası alan topu camiasında hangi kadar ruhlu tıpkı yere sahip olduğunu gösteriyor. ITF yönetim kurulu adına de burada 3 dolaşma boyunca toplantılarımızı yapacağız ve oyuncularla görüşeceğiz. Burada çok çok sayıda kort var. Bu anlamda bile haddinden fazla heyecanlıyız” diye niteleyerek konuştu.

ITF Başkanı David Haggerty, ‘Uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacak ülkelerde hangi kabil özellikler arıyorsunuz?’ sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Öncelikle tutkulu bire bir eş sahibi arıyoruz. Hevesli olabilmek çokça heybetli. Tabiatıyla ikinci sırada da yetenek ve kort sayısı geliyor. Dünyanın değme yerinden gelen sporcuların rakiplik içerisinde ellerinden geleni yapabilecekleri benzeri düz olması gerekiyor, burada olduğu gibi.”

Share: