Kar yağdı, füru yarıyılın akıbet gününde ski pistlerini doldurdu

Kastamonu- Çankırı sınırında mevcut Ilgaz Dağı’nda canlı olan kar yağışının arkası sıra vatandaşlar kayak merkezlerine atak etti. Torunlar devir tatilinin son gününde kızaklarla us tadını çıkarttı.

Çankırı-Kastamonu sınırındaki Ilgaz Dağı’nda beklenen kar yağışı, 3 Gücük Ay itibariyle deli dolu olmaya başladı. Kar yağışı ile gelişigüzel Ilgaz Dağı’ndaki ski pistleri beyaza büründü. Kar yağışını fırsat bilici vatandaşlar ise yarıyıl tatilinin son gününde soluğu Ilgaz Dağı’ndaki ski merkezlerinde aldı. Türkiye’nin dört bir yanından mevrut vatandaşlar, Ilgaz Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı pistlerde kaydı. Aileleri ile alay malay kayak beğenmek amacıyla Ilgaz Dağı’na gelen dallar ise dönem tatilinin akıbet gününde us tadını çıkarttı.

“Yarıyıl tatili bitmeden eğlenmeye geldim”

Zaman tatili için Ilgaz Dağı’na gelen Medine Gülbeyaz, “Periyot tatili bitmeden kayak yapmaya geldim. Kaykay bindim. Haddinden Fazla eğleniyorum. İlk posta geldim çok iyicene tıpkı vadi” dedi.

“Ayrıntılar amacıyla çok eğlenceli ayrımsız meydan”

Ağır Ezgi tıpkı dinlence geçirdiğini söyleyen Esmanur Beyaz ise, “Haddinden Fazla adamakıllı bir saha çocukların kaymaları için, tatil bitmeden kaymaya, baziçe oynamaya geldik” diye niteleyerek konuştu.

“Karın tadını çıkartmaya geldik”

Oğluna ski öğretmeye çalıştığını tabir fail Ahmet Daşik bile, “Kar ne zamandır yağmıyordu. Sonuç günlerde az buçuk şiddetini arttırınca biz bile kışın tadını çıkartmaya geldik. Oğlumuz da yeni kaymayı öğreniyor. İlerleyen zamanlarda oğlumla beraber kaymaya geliriz diye niteleyerek umuyorum. Gayet eğleniyoruz, burada çocuklar amacıyla kıtipiyoz benzeri yarışlık var, bu üstelik bizim amacıyla yeterli” şeklinde konuştu. – KASTAMONU

Share: