KAYMEK Kahramanmaraş’ta aktiflik düzenledi

Kayseri Büyüyşehir Belediyesi Mesleksel Eğitim Bilimi ve Ekin AŞ (KAYMEK), Kahramanmaraş’ta çocuklara yönelik kurulan Kayseri Mahallesi’nde aktiflik düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, çocukların maneviyat ve motivasyonunu arttırmak üzere gerçekleştirilen etkinlikte sandalye kapmaca, ebru yapımı, karın oyunları, boyama, müzikli coşku, beniz boyama üzere aktiviteler düzenlendi.

Mahallede eş ve bala depremzedelere kuaför hizmeti verilirken, Geçim Çınarı Aile Müşavirlik ve Rehberlik Merkezi ehlivukuf psikologları bile etkinliklerde görev aldı.

Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Ersin Tatar üstelik KAYMEK’in etkinliğini ziyaret ederek çocuklarla aynı araya geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyetle aktiflik alanını ve stantları gezen Tatar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Kat Başkanı Cenani Ayaydın’dan icraat hakkında bilgelik aldı.

Cumhur Reisi Tatar, Türkiye’nin bu felaketi atlatacağını belirterek, “Yaralarımızı bilcümle gelişigüzel saracağız. Zira biz nazik milletin evlatları namına henüz büyük felaketleri üstelik bir vakitler yaşadık. Ihtimal bu yer sarsıntısı genişlik balaban depremdi, tek beklenmedik ayrımsız depremdi, haddinden fazla iri coğrafyayı etkiledi amma devletin gücüyle hep bunların atlatılması, yaraların sarılması ve normal hayata dönüşümüz inşallah çok uzun sürmeyecektir. Başta Türkiye Cumhuriyeti Reisicumhur Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetine, gurur ve kuruluşlarına esas sağlığı ve önceki olsun diliyorum. Cemi gayretleri olanlara teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: