Kilis’te bazen bölgelerde eylem ve etkinlikler 7 dolaşma yasaklandı

Kilis Valiliği, bazen bölgelerde düzenlenecek bilcümle gösteri ve etkinliklerin 7 zaman süreyle yasaklandığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Suriye sınırı ve çevresindeki kâh bölgelerde tekmil eylem ve etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kilis ile Suriye ortada kâin çizi ve çevresinde polis güçleri ve cingöz bölgesi dahil, Öncüpınar Gümrük Kapısı ve çevresinde, Kilis Azamet Hastanesi önü ve çevresinde, Öncüpınar Gümrük Kapısı ile Kilis Ululuk Hastanesi beyninde kâin celal yağız yolu üstünde, Çobanbey Gümrük Kapısı ve çevresinde, Elbeyli ilçesi ile Çobanbey Gümrük Kapısı beyninde kalan güzergahta değme nev toplantı ve gösteri yürüyüşü, matbuat açıklaması, yalınlık veya sadık düzlük toplantısı ile ihtarname eylemi, miting, keçe ihdas, yurt eylemi, stant açılış, kıtlık grevi, yâd töreni, afiş, pankart ve poster asma, halk ilanı ve bildiri dağıtma, imza kampanyası, yanarca yakma ve nakil, konferans, panel, seminer, sinevizyon gösterisi vb. seçkin makule eylem, etkinlikler 5442 sınırlanmış İl İdaresi Kanununun 11/A,B ve C maddeleri ile 2911 basit Toplantı ve Eylem Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri hükmü gereğince 25.11.2022 günü saat 00: 01’den 01.12.2022 günü saat 23.59’a büyüklüğünde 7 devir süreyle yasaklanmıştır.”

Share: