Kocaeli’de karate rüzgarı

Kocaeli’de düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin ikinci ayağı sona erdi. 20 ilden bin 82 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenlere madalyaları verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin aile sahipliğinde Türkiye Karate Federasyonu ile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü aksiyon birliğinde düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin ikinci ayağına 20 ilden 82 pakt 544 avrat ile 538 koca gelmek üzere bin 82 sporcu katıldı. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 8 tatemide yapılan müsabakalarda karateciler madalya almak amacıyla korkunç savaş etti. Turnuvada Türkiye Karate Federasyonu aracılığıyla görevlendirilen 94 hakem görev aldı. Sporcular minikler, yıldızlar, ümitler ve çoluk çocuk tutmak amacıyla 4 yaş grubunda kumite dalındaki 59 kategoride dereceye girebilmek amacıyla rakipleriyle rekabet etti.

“Kocaeli spor dostu benzeri şehir olma önünde sakıncasız adımlarla ilerliyor”

İller Arası Karate Ligi’nin ikinci ayağına katılan Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Yaşar Çakmak, Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri

Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, pakt başkanları ve sporcu yakınları müsabakaları izledi. Yaşar Anlamak, Kocaeli’de düzenlenen sportif faaliyetlerin kente iri aynı ayar kattığını belirterek, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, ulusal ve uluslararası organizasyonlara desteğini sürdürmüştür. Organizasyona katılan umum misafirlerimize sülale sahipliğimizi arz bereketli şekilde yapıyoruz. Kocaeli spor dostu bir kent olma önünde güvenli adımlarla ilerliyor. İlimizde ulusal ve uluslararası müsabaka yapabilecek potansiyele sahibiz. Bu turnuvada dahi bunu göstermiş olduk. Cümle sporcuların Kocaeli’nden güzelce anılarla ayrılacağına inanıyorum. Rastgele öğrencinin bir spor dalı ile uğraşmasını istiyoruz. Müsabakalarda centilmence savaşım ederek, başarıyla ayrılmanızı arzu ediyorum. Şampiyonaya katılan sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Turnuva böylelikle dereceye giren sporculara madalyaları verildi. – KOCAELİ

Share: