Mahkumlara maden realizasyon fail gardiyanlar adliyeye sevk edildi

Karabük T Tipi Tutkun Ukubet İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve hükümözlülere maden yön sağladıkları iddia edilen kişilere yönelik Karabük merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 14’ü uygulama himaye memuru 19 yaşama Karabük’te adliyeye irsal edilirken, 3 emanet ise gözaltına alındıkları illerden SEGBİS aracılığı ile ifade verecek.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile İl Inanma Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğü ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Karabük T Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümranlık ve hükümözlü mevcut şahıslara metal ve uyarıcı husus sağladığı tayin edilen şahıslara müteveccih ameliyat başlatmıştı. Ustalık ve fiziksel izleme sonucu Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’da gerçekleştirilen operasyonda 14 infaz siper memuru ve 8 sivil yakalanarak gözaltına alınırken, 1 kişinin ise aranması devam ediyor.

Karabük Inanma Müdürlüğü’nde 3 çağ süren sorguları tamamlanan 14’ü koruma infaz memuru görünmek amacıyla 19 hayat keyif kontrolünden sonradan Karabük Adliyesine irsal edildi. Ankara, Konya ve Afyonkarahisar’da gözaltına alınan 3 kişinin ise SEGBİS aracılığı ile savcılıkça ifadeleri alınacak.

Koğuşlarda maden ele geçirildi

Operasyonda gözaltına alınan gardiyan ve sivillerin ikametleri ile Karabük T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndaki üç koğuşta yapılan aramalarda 558 nüsha komprime, daralı ağırlığı 97,96 gram gelen hint keneviri tohumu, 2 nüsha görüntülü MP3 çalar, 5 sayı zihin kartı, 5 adet ucu sivriltilmiş şişik, 9 kıvılcım halinde fay vaziyette gülgûn renkli extacy maddesi olduğu değerlendirilen haplar, 25 çıngı kırık vaziyette turuncu mülevven esrar madde olduğu değerlendirilen haplar, 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, birer skor Canik bellik ruhsatsız silah, namlusu peyda blöf cebe, Zoraki marka kurusıkı zırh, 3 adet şarjör, 9 adet fişek ile 78 skor kurusıkı fişeği, elan ilk kullanıldığı değerlendirilen çok sayıda komprime kapsülleri ele geçirilmişti. – KARABÜK

Share: