Martir Aileleri Derneğinde ihraç krizi

Kırşehir Martir Aileleri Içtimai Teavün ve Dayanışma Derneğinde, topluluk başkanlığına namzet olan Yunus Erdoğdu ve himmet ekibi cemiyet üyeliğinden ihraç edildi. Dernek üyeliğinden ihraç edildiklerini evlerine gelen tebligatla öğrenen topluluk üyeleri Martir Aileleri Derneği yönetimine tepki gösterdi.

Geçtiğimiz zaman komutan adayı olan ve martir ailesi sıfır üyelerin oy kullanımıyla seçimleri kaybettiğini belirten başkan adayı Yunus Erdoğdu, “Martir aileleri dernekten ihraç ediliyor lakin martir ailesi sıfır üyeler fikir kullanıyor. Hiç kimse martir ailelerini kişisel hırsa kapılarak dernekten ihraç edemez” dedi.

Martir Aileleri ile kâin hile beyninde yar olduğunu tamlayan Erdoğdu, “7’den 70’e büyüklüğünde martir ailelerimizin baştan sona birlikte olduk. Onların dertleri ile dertlenip mutluluklarını öz mutluluğumuz aşina. Katiyen ferdî işlerimizi martir aileleri üzerinden görmedik. Devletimiz ile ailelerimiz arasında köprü olurken martir yakını da olmayan kişilerce geçer oylar sonucu derneğimizden kazandıgımız seçimi kaybettik. Tığ onurlu şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Olur siz kaybettiğiniz irtibatınızı lacerem kazanacaksınız” şeklinde konuştu.

Şehit Aileleri Içtimai Teavün ve El Birliği Derneği ise ihraç gerekçesi yerine cemiyet tüzüğünün 1, 2, 4 ve 5. maddelerini esbabımucibe gösterdi. – KIRŞEHİR

Share: