MEGEM’de 138 dirilik terbiye alıp iş sahibi olacak

Eskişehir Kombinasyon Uran Bölgesi (EOSB) bünyesinde kurulan ve mesleki eğitimler veren Mesleksel Edindirme ve Geliştirme Merkezi’hangi (MEGEM) okkalı bandaj bitmeme ediyor. BEBKA’nın katkılarıyla gerçekleşecek olan 30. zaman kurslarına 360 dirilik başvuruda bulunurken, güzel sınavında başarılı olan 138 hayat ücretsiz eğitim almaya adalet kazandı.

Eskişehir sanayisinin faziletli teknolojiye dair olgun beceri ve nitelikli eleman ihtiyacını bloke etmek amacıyla EOSB eliyle kurulan, Uran ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğünün “Güre İstihdamı” odaklı çalışmaları çerçevesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) eliyle dahi desteklenen MEGEM, iz sahibi tutmak isteyenlerin alçak ilgisiyle karşılaşıyor. “İstihdam Güvenceli Çığır Yetişek Kursları” çerçevesinde gerçekleşecek olan 30’uncu dönem kursuna 360 güç başvuruda bulunurken, perşembe haset yapılan seçilmiş sınavlarını başarıyla mütemmim 138 hayat ücretsiz yetişek almaya hak kazandı. “CNC Tezgah Operatörlüğü”, “Kalite Kontrol ve Boyutsal Takdir Operatörlüğü” ve “Kök Teknolojileri” eğitimleri verilen merkezde bakir dönemle birlikte “Makine Hizmet” eğitimi da verilecek olup, eğitimler sabahleyin ve gün ortası olmak üzere 2 ayrı ekip halinde yapılacak.

MEGEM 11 yıldır misyonunu başarıyla sürdürüyor

Eskişehir OSB Umumi Heyet Başkanı Eşsiz Küpeli, sanayideki nitelikli öge boşluğunu doldurma noktasında mehabetli bire bir garaz üstlendiklerini aktararak, MEGEM’in 11 yıldır bu görevi başarıyla sürdürerek Eskişehir sanayisine yeni nitelikli işgücü kazandırdığını ve binlerce genci hareket sahibi yaptığını söyledi. Başkan Küpeli, herhangi bir ağırşak dönemi olduğu kadar bakir dönem kurslarına de dokunaklı bir ilgilinin olduğunu belirterek, “11 yılda MEGEM namına bin 340 gencimizi eğiterek aksiyon yaşamına kazandırdık ve çığır sahibi yaptık. beherglas kursiyerimizin birer değerli bileziği olmasını sağladık. MEGEM mezunlarının kurs bitiminde çok gani ücretlerle Eskişehir’in gözde uran kuruluşlarında hemen hisse senedi bulduklarını dercetmek bizi haddinden fazla mutlu ediyor. Herhangi Bir kurs döneminde MEGEM’e ilginin artarak sürmesi, bizim hangi büyüklüğünde doğru ayrımsız hareket yaptığımızın göstergesi. Bu ahit kurs sayımızda ve kapasitemizde artışa gittik. Alınan kursiyer sayısında vahim ayrımsız artış yaşandı. BEBKA’nın katkılarıyla bu sene dördüncüsünü açacağımız 30’uncu dönüş kursuna 138 gencimiz makbuz. Umum kursiyerlere şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“30’uncu dönemde kurs sayısı dörde yükseldi”

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, yeni dönemde ağırşak sayısını dörde çıkardıklarını belirterek, “MEGEM namına, sanayimiz amacıyla var gücümüzle yeni dönemde üstelik çalışmaya devam ediyoruz. Bu bakir dönemde bazen yenilikler birlikte yazmak kararı aldık. Sanayimizden mevrut ağır gelişim gücü talebine yanıt verebilmek üzere kurs sayımızı arttırdık. Bu dönüş CNC tezgah operatörlüğü, kalite taharri ve boyutsal takdir operatörlüğü ve asıl teknolojileri bölümlerine araba hizmet bölümünü üstelik ilaveten ağırşak sayısını 3’ten 4’e çıkarttık. Eğitimlerimiz ise sabahleyin ve öğle vakti koyulmak için 2 ayrı takım halinde yapılacak” diye niteleyerek konuştu.

“138 kursiyer terbiye almayı adalet kazandı”

138 kursiyerin eğitim bilimi görerek istihdama kazandırılacağını ifade eden Özkaya, “CNC tezgah operatörlüğü, nitelik arama ve boyutsal ölçüm operatörlüğü ve töz teknolojileri ve bu bölüm geçmiş olarak makine hizmet alanında terbiye veren merkezimizin 30’uncu çevrim kursuna 360 sevimli başvuruda bulundu. Sınav ve mülakatta muvaffakiyet elde fail kursiyerlerden 138’i kurs almayı doğruluk kazandı. Kursiyerlerimizin 45’i CNC tezgah operatörlüğü, 40’ı kalite arama ve boyutsal takdir operatörlüğü, 23’ü makine bakım bölümü ve 30’u kişide kaynak teknolojileri alanında yetişek görecekler. BEBKA’nın desteğiyle 2,5 kamer sürecek olan kursumuzda eğitim alacak olan cümle kursiyerlerimize şimdiden başarılar diliyorum. 3 kamer bilahare her birinin tıpkı mesleği ve işi olacak. MEGEM umum gücüyle Eskişehir sanayisine kalifiye işgücü yetiştiriyor. Önümüzdeki günlerde MEGEM bünyesinde bakir ağırşak alanları açmaya bitmeme edeceğiz ve bazı yeni projelerimizi elan hayata geçirerek, sanayimize olan katkımızı arttıracağız” şeklinde konuştu.

Özkaya, eğitimlerin 17 Ilk Teşrin Pazartesi günü başlayacağını, 2,5 mahiye sürede 400 saat sürecek olan eğitimleri başarıyla tüketici kursiyerlere şehadetname vereceklerini ve kurs böylelikle işe yerleştirildiklerini de belirtti. – ESKİŞEHİR

Share: