MHP Ekip Başkanvekili Akçay’dan 6 muhalefet partisi liderine “namzet” eleştirisi Açıklaması

MHP Ekip Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, 6 tehalüf partisi liderinin gelişigüzel aday çıkarmakta zorlandıklarını savunarak, “Daha adayını çıkaramamış, ‘Tığ seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Mecburen adaylarını evet Amerika ya Avrupa belirleyecek.” dedi.

Partisi vasıtasıyla Turgutlu ilçesindeki Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katılan Akçay, Türk Devletleri Teşkilatının önemini anbean artırdığını söyledi.

Sekiz devletin katılımıyla kurulan teşkilatta Macaristan ve KKTC’nin gözlemci uzuv olduğunu, bu ülkelerin birlikte yekpare uzuv olacaklarını anlatan Akçay, “Ben inanıyorum ki Balkan devletlerinden birlikte katılanlar olacak, sıraya girenler olacak ‘biz de girelim’ diye niteleyerek” ifadesini kullandı.

Muhalefet liderlerinin oluşturduğu “altılı masa”yı eleştiren Erkan Akçay, bu masanın görünenleri ve görünmeyenlerinin bulunduğunu dile getirdi.

Masanın altında HDP, ayaklarında ise Avrupa Konseyi, MEMLUK ve Avrupa Birliği’nin bulunduğunu kanıt eden Akçay, şöyle konuştu:

“Ilgi ederseniz masa yuvarlak, bozukluk yemeni? Bunlar günlerce masanın neresinde oturacaklarını tartıştılar, yerlerini beğenmediler. Müntehip mukannen, vazıh, açık, mahiyeti, sınırı mahsus ayrımsız adaya mı düşünce verir, ne olduğu belli sıfır adaya mı görüş verir? Daha adayını çıkaramamış, ‘Tığ seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Hani? Adayın bulunmayan senin. Seçimlerden sonra mı çıkaracaksınız adayınızı? Intihabat geldi çattı. Dolayısıyla namzet bile çıkarmakta zorlanıyorlar. Mecburen adaylarını ya Amerika evet Avrupa belirleyecek. Bunların taahhütleri var: ‘Biz altılı ganyan masa yerine Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin hep kararlarına uymayı taahhüt ediyoruz.’ dediler. Bunlar millete üstenme vermediler, taahhütlerini ESIR’ye, AB’ye veriyorlar. Biz diyoruz kim planınız, programınız nedir, bu millete sözünüz nedir? Bu millete verdikleri aynı meze namevcut.”

Programa partinin MYK üyeleri Şanlı Tayyare ve Mehmet Ödevli, İl Başkanı Gaye Öner, İlçe Başkanı Serkan Kafa ile Turgutlu Uran ve Tecim Odası Başkanı Faruk Görgülü da katıldı.

Programın arkası sıra Akçay, Turgutlu Ekincilik Odası Başkanı Abdullah Şenol’a ve kaza esnafına ziyarette bulundu.Share: