Ordu’da kurnaz ekiplerinden helikopterli gidiş geliş denetimi

Kalabalık İl Jandarma Komutanlığı ekipleri eliyle trafik kazalarını önlemeye müteveccih yapılan çalışmalar çerçevesinde helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.

Kalabalık İl Cingöz Komutanlığı Trafik Ofis Müdürlüğü ekipleri marifetiyle Cıvıl Cıvıl- Mesudiye ve Kargaşa-Ulubey karayolları üstünde Jandarma Umumi Komutanlığı Havacılık Başkanlığı’na ilişik helikopter ile gidiş geliş güvenliğinin sağlanması ve kazaların yer uzuv indirilmesi amacıyla alarga trafik denetimi gerçekleştirildi.

Yapılan denetimler esnasında, sağlıklı şerit ile banketlerde otopark işleyen, hatalı abdestbozan kullanan, ağırbaşlı abdestbozan değiştiren, kavisli sollama ve mümasil izlem yapan, kişmiri yolu üstünde zorunlu haller dışında vakfe ve park fail çevirgeç sürücüleri tespit edilerek kere güzergahlarında ve taharri noktalarında işyar Trafik Jandarması Timlerine bildirildi. Teftiş noktalarında durdurulan sürücülere ise vacip uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kargaşa İl Bitirmiş Komutanlığı eliyle etki bölgesinde mevcut karayollarında gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih helikopter ve dron koymak yoluyla açıktan yapılan trafik denetimlerine ilerleyen süreçte devam edileceği bildirildi. – KALABA

Share: