Sakat polat çaydanlıklar baştan hanay buluyor

Sakat polat çaydanlıklar yeniden sahn buluyor

15 yıldır tencere, tava, çaydanlık onarım ediyor

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 15 yıldır eskiyen tencere, tava ve çaydanlık tamiri yapan Ulu Akış, mutfak eşyalarının ömrüne varlık katıyor.

Mürtefi Akın, 15 yıldır çaydanlık, tencere ve tavalara yeniden avlu veriyor. Çeliğin tükenmez güçte olduğunu ve uyumlu kullanıldığında ise ömürlük hizmet verebileceğini dile getiren çelik tamircisi Yüce Atak, yaptığı hizmetle Bandırma ve kırsal mahallelerinde birçok insanın eskiyen tencere, tava ve çaydanlık sorununu çözüyor.

15 yıldır Bandırma’nın bir nice rustik mahallesinde, öz aracını özel dizayn fail ve turist namına etkin Şanlı Akın, kullanılamaz arkaç mevrut çaydanlık, tava, tencere kadar mutfak eşyalarını baştan işlevsel ağıl getirdiklerini belirtti.

“Onarım masrafı bildirme birkaç 20 fazla 60 lira”

İşini bayıla bayıla yapan Ali Akın gittiği yerlerde tamirat ettiği kül parçaları ahit zarfında doğrulama ediyor ve paslanmış ve kullanılmaz halde olan mutfak eşyalarına sahn veriyor. Emekliliğinde vaktini mesleği ile görmek istediğini söyleyen Akış, “2007 yılından beri bu işi yapıyorum. Çaydanlık, tencere tamiri yapıyorum. Yanmış, kırılmış, kopuk, delinmiş eksiksiz yırtık kül çaydanlık ve tencereleri onarım ediyorum. Köylere kendi aracımla gidiyorum. Süratle hemencek Balıkesir’in seçme köyüne gidiyorum. Bununla beraber bıçak, satır, dikme testeresinin zincir bilemesi da yapıyorum. Şehirde çok gürültü olduğundan âlem köylerde çalışıyorum. İşimi severek yapıyorum. Çaydanlıkların bakımını yıpranmamış ürünmüş kabil evire çevire şekilde tamirat edip, az daha muvaffakiyetsiz haline getiriyorum. İşlem sonrası silindiği antlaşma çokça fena hâlde tıpkı görüntüye ehil oluyor” dedi.

Share: