Sayrılarevi önünde güvenlik görevlisine cebe çekti, o anlar düzenlilik kamerasına yansıdı

Trabzon’birlikte Kardeş Cihan Döş Kalp ve Damar Cerrahisi Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde akşam saatlerinde ivedili servisin önüne mevrut tıpkısı grup ile güvenlik görevlileri ortada tartışma bundan sonra. Çıkan tartışmada bir koca asayiş görevlisine cebe ile ateş etmeye çalıştı. Cebe şans eseri çığlık almazken eşhas gözaltına makbuz.

Olay, 25 Ekim gecesi Cömert Dünya Bağır Ruh ve Damar Cerrahisi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya bakarak, akşam saatlerinde müstacel servis girişine makine park yeri eden 4 hayat ile düzenlilik görevlileri arasında tartışma imdi. Otomobilin otoparka çekilmesi gerektiğini tamlayan güvenlik görevlileri ile tartışan şahıslardan biri otomobilden aldığı cebe ile tartıştığı asayiş görevlisine şiddetli etmeye çalıştı. Zırh baht eseri elem almazken, yaşanan arbede sonrası şahıslar otomobile binerek uzaklaştı. İhbar üzerine fenomen hesabına polis güçleri ekipleri gönderme edilirken, tıpkı müddet sonra tekrar ivedi servisi gelen eşhas polis ekiplerince yakalanarak gözaltına makbuz. O anlar hastanenin düzenlilik kamerasına yansırken, Arı Sağlık- İş Sendikası Trabzon Bölüm Başkanı Açık Deniz Erbaşaran, sağlıkta çaba artarak bitmeme ettiğini söyledi.

Peş peşe tetiğe bastı ama silah şiddetli almadı

Düzenlilik görevlisinin canını ortaya koyarak savaşım ettiğini tamlayan Erbaşaran, “Yetkililerin buna tıpkı hal bulmaları gerekiyor. Yoksa bu şekilde devam ederse süfli bir nice arkadaşımızı martir isnat etmek zorunda kalacağız. Sağlıkta ayrımsız ayrım yapamayız. Doktoru hemşiresi, işçisi memuru kâffesi bizim kardeşimiz. Etkin himmet camiasının neferleri. Sabık akşam oraya alkollü vaziyette 112’nin oraya geliyorlar. Düzenlilik görevlisi kardeşimiz onu çokça medeni bire bir şekilde 112 acil hastaların yeri olduğunu sizi park alabilir miyiz diyerek nezaketen uyarıyor. 4 güç alkollü vaziyette. Şahıslardan birisi aracından silahı alıyor, ağzına mermiyi vererek acı ediyor boydak rabbim öyle uygun gördü kim zırh çığlık almıyor. İkinci misil şiddetli ediyor, gene silah çığlık almıyor. Üzücü almayınca bu yol tekrar müdahale ediliyor. Amma asayiş görevlimizi bile buradan kutlama ediyorum. Hoşur siperhane canını ortaya koyarak müdahale ediyor. Daha sonraları emniyet güçlerimiz olayı duyuyorlar. Çabucak anlama ediyorlar. Eşhas sonrasında ikinci kez hastaneye geliyorlar. İkinci geldiklerinde ise güvenlik mensupları olaya müdahale ediyor ve şahısların dördünü üstelik alıyorlar” dedi.

“İnşallah bire bir dakika ilk failler gerektiği cezayı bulacaklar”

Adli soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Erbaşaran, “Savcılarımıza, hakimlerimize teşekkür ediyorum. Güvenlik güçlerine antrparantez bire bir ayraç açıyoruz. Onlar epey bizim seçkin şeyimiz. Adli anket devam ediyor. Benim aldığım bir his ve bilgiye istinaden işte silahı nail olmak üzere tıpkısı çalışmaları var. İnşallah aynı dakika önceki failler gerektiği cezayı bulacaklar. O hastanede memur polisimiz yok. Oraya bile bunun verilmesini temenni ediyoruz. Zor Hak Kemik Hastalıkları ve Iyileştirme Hastanesi ile Cömert Âlem Ahşa Duygu ve Huy Cerrahisi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde işyar polisimiz yok. Türkiye’nin sunma gözde hastanelerinden birisinde bu olayın olması bizleri derinden üzmüştür” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: