Seradan stüdyolara

Antalya’de çiftçilik eden 2 bala annesi Yadigar Aktaş Kakız (45), yevmi sülale işleri ve seralarda yevmiyeyle çalışıp servet biriktirerek, hayali olan çalgı aleti dünyasına girmeyi başardı. Elindeki kazma ve küreği bırakıp birikimiyle İstanbul’a revan kararlı avrat, 3 klip çekti.

Konyaalti ilçesi Bayağı Karaman Mahallesi’nde yaşayan 2 yavru annesi Yadigar Lüle Taşı Kakız, 13 yaşından bu yana hayalini kurduğu şarkıcılığa etap kovmak üzere yıllarca uğraştı. Evliliğinden sonradan de durmayan Kakız, yevmiye ev işleri ile seralarda yevmiyeyle çalışıp mal biriktirdi. Kakız, son namına internetten görüştüğü yapım şirketiyle anlaşıp İstanbul’un yolunu tuttu. Eşinden bile bu konuda destek düz kararlı kadın, kestirmece 1 sene içerisinde ‘Yaya Gel’, “Özüm Gibi’, ‘Sabır Ver Allah’ım’ şarkılarına görümsetme çekti. Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu canlı Kakız, yaşadığı köydeki çevresinden da olumlu tepkiler aldı.

“Dişimden tırnağımdan arttırdım”

Meslek zamanlarında çevresi ve öğretmenlerinin telkinleriyle hayalinin pekiştiğini tamlayan Yadigar Patal Kakız, “Sesimle bire bir yerlere akmak istiyordum. Seralarda çalıştım, günlük familya işlerine gittim. Çalışıp biriktirdim. Dişimden tırnağımdan arttırarak ayrımsız şeyler yapmaya çalıştım. 3 klip çektim, 2 kıta elan çekeceğim” dedi.

“Tek başıma yaptım, korkmadım”

Köyde müspet tepkiler aldığını birlikte dile getiren Kakız, “İstanbul’a özlük başına gidip bunu elbette başardın’ filan dediler. Biricik başıma gittim, korkmadım ve yaptım. Eşimin önceki tepkisi apışmak oldu. Peşi Sıra ‘önün boş, istediğin kabilinden ilerleyebilirsin’ şeklinde destek verdi” ifadelerini kullandı.

Kakız, “İnsan aklına koyunca yapamayacağı tıpkısı molekül bulunmayan. Benzeri hedef belirleyerek ilerlemesi gerekiyor” dedi. – ANTALYA

Share: