Sivas’ta çiftçilere rüşvet tohumu dağıtıldı

Sivas’ta, Tarım ve Orman Müdürlüğü marifetiyle çiftçilere rüşvet tohumu dağıtıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, Tarım ve Orman Bakanlığı himayelerinde Orman Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Çekerek Nehri Havzası Iyileştirme Projesi” 2022 yılı faaliyetlerinden “Tarla Bitkileri Tarımında Mahsul ve Kalitenin Artırılması Projesi” kapsamında Yıldızeli ilçesinde arpa tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Yıldızeli Kaymakamı Altay Karadağ, programda yaptığı konuşmada, Çekerek Nehri Havzası Iyileştirme Projesi’nin, Acun Bankasınca desteklendiğini belirtti.

Projenin Yıldızeli’nde uygulanıyor olmasından bahtiyarlık duyduğunu nâkil Karadağ, “Tarımsal üretimin bitmeme etmesi vatanseverlik kadar önemli. Proje kapmasında çiftçilerimize dümbelek ödemesiz hibe olarak verilecek 125 ton rüşvet tohumunun bereket getirmesini diliyorum.” ifadesini kullandı.

Tarım ve Orman Müdürü Seyit Nasip ise proje kapsamında yüzde 100 armağan yerine dağıtılacak rüşvet tohumu amacıyla eylül ayı süresince İlçe Müdürlüğü vasıtasıyla başvurular alınarak kıymetlendirme yapıldığını anımsattı.

Dünya Bankası kurallarına bakarak yapılan kıymetlendirme sonucu proje sahasındaki 39 köyde hep 175 çiftçinin hibe almaya adalet kazandığını tamlayan Kader, “Zindelik kapsamında 5 bin 500 dekarlık alanın ekimi için 125 bin kilogram rüşvet tohumu dağıtımı yapacağız. Projemizin Yıldızeli ilçemize ve çiftçilerimize şiddetli uğurlu olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların peşi sıra çiftçilere rüşvet tohumu dağıtıldı.

Programa Yıldızeli Belediye Reisi Sabit Karakaş ile çiftçiler katıldı.

Share: