Uygur kardeşler “Benzin Kardeşler” oyunu üzere Ordu’ya geldi

Yıldırak Behzat Uygur Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Süt Kardeşler” oyunu için Ordu’ya mevrut Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, esnafı gezdi.

Ordu Firez Konuşma Merkezi’nde bu akşam saat 20.00’de sahnelenecek oyun öncesi Altınordu ilçesinde esnafla sohbet eden Behzat Uygur, gazetecilere, “Benzin Kardeşler”i mecbur şalter oynadıklarını söyledi.

Samsun’üstelik iki ahit sıkışık manzara aldıklarını tamlayan Uygur, “Karadeniz turnesi, bizim olmazsa olmazımız. Önceden birlikte haddinden fazla gelirdik, bu turneler bize babadan anane. Kardeşim Yıldırak ve ben mecmu kol arkadaşlarımızla rastgele yere yetişme çabasındayız.” dedi.

Uygur, Ordu’nun fındığını yediklerini ve çok beğendiklerini ifade ederek, enerji aldıklarını ve bu şekilde sahneye çıkacaklarını kaydetti.

Hiç temsil izlememiş 100 çocuğun bu oyunda tiyatroyla tanışacağına de dikkati calip Uygur, çocukların bilet parasını karşılayan hisse senedi insanı Nejdet Gürsoy’a teşekkürname etti.

Behzat Uygur, “İnşallah o ayrıntılar belki geleceğin tiyatrocusu, dolgunca tıpkı oyun izleyicisi olacaklar. Ihtimal onlara ayrıksı bire bir feraset açılacak. Bunlar turnelerimizde bizi bahtiyar eden ve yorgunluğumuzu düz şeyler.” diyerek konuştu.

Yıldırak Uygur ise müstevli sürecinden geçmiş Benzin Kardeşler oyununa başladıklarını belirterek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı haddinden fazla aşkın özlemiştik. Dolayısıyla bilcümle oyunlarımız serian çabukça dolu geçiyor. Bu birlikte bizi çok çok mutlu ediyor.” dedi.

Share: