249 CHP’li Başkan iklim yer düşünce isteyecek

2023 seçimlerini ‘Yıldız seçimi’ kendisine niteleyen CHP, genel intihabat öncesi yerli yönetimleri birlikte devreye sokma kararı aldı. Hem CHP hem birlikte ‘anlaşma adayı’ olarak kazanılan belediyelerin başkanları vatandaşlarla buluşacak.

SÖZCÜ’ye mütekellim CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, “2023 seçimleri, Türkiye’nin yıldız seçimidir. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimini eksiltmek halkımıza cebin tarihi sorumluluğumuzdur” dedi ve şunları söyledi:

“Bu savaş topyekun benzeri savaş olacak. Umumi başkanımızın liderliğinde, 249 uray başkanımız birlikte bu mücadelenin önemli ayrımsız unsurudur. Gaziantep, Kayseri ve Van’dahi düzenlediğimiz belediye başkanları çalıştaylarında bütün başkanlarımız sahaya inerek vatandaşlarımızla buluştu. Bu çalışmadan çok etkin kalın kafalı dönüşler aldık. Bu nedenle evcil seçimlerde nazik tıpkısı başarı gösteren ve bu iktidarın sandıkla gidebileceğini ispat fail uray başkanlarımız, genel seçimlerde dahi sahada olacak. Hem öz bölgelerinde hem da faal olacakları ayrıksı bölgelerde özel aynı çalışmayla vatandaşlarımızla benzeri araya gelecek.”

 

Share: