29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında önce merasim, tıpkısı süre ilk restore edilen tarihi vilayet binasında gerçekleştirildi. Ilbay İsmail Ustaoğlu, burada tören düzeni üyeleriyle gelişigüzel tebrikleri kabul etti.

Hükümet Konağı uğrunda bitmeme fail kutlamalar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Reisi Hedef Zorluoğlu, vatandaşların bayramını tebrik etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Şişman Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin akide ve kararlılığıyla verilen dokuz canlı mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyetin, ecdadın ati nesillere bıraktığı en büyük miras olduğunu vurguladı.

Ilbay Ustaoğlu, “Aziz milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan kalp, fikir ve hedefler etrafında yarınların müreffeh Türkiyesi için kenetlenmiştir. Bu başarıları daim buyurmak, sosyal ülfet devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi anbean küsurat bir azim ve heyecanla devam etmek, bize birey edilen Cumhuriyetimize erbap geçmek en cesim görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, halk oyunları eylem ve geçit töreninin peşi sıra sona erdi.

Share: