Akıbet an haberi… LASTİĞİ PATLAYAN CİP, TIR’A ARKADAN ÇARPTI 1 ÖLÜ, 2 YARALI

AKSARAY’bile sol kayırıcı lastiği patlayan cipin kontrolden çıkıp TIR’a arkadan çarptığı kazada, 1 hayat öldü, 2 gönül bile yaralandı.

Ilçe, saat 06.30 sıralarında Aksaray- Ankara kara yolunun 46’ncı kilometresinde meydana geldi. Kocaeli’nden Aksaray’a arkadaşlarıyla birlikte ayrımsız inşaata çalışmaya gelen Ercan Kaya (33) yönetimindeki 34 FDD 468 plakalı cip, Ahmet Ünlü’nün (30) kullandığı 51 ABH 290 plakalı araba parçası hamile TIR’a arkadan çarptı. Bire Bir bölümü dorsenin altına girip hurdaya dönen cipin yöre iyi koltuğunda oturan Umut Saraclar (22) yaşamını yitirdi, güdücü Ercan Kayaç ile Ünal Gönül Rahatlığı (43) ise yaralandı. İhbar üzerine ilçe adına itfaiye ve afiyet ekipleri atıf edildi.Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Saraclar’ın cesedi ise itfaiye ekipleri vasıtasıyla sıkıştığı yerden çıkarıldıktan sonraları bire bir hastanenin morguna gönderildi.

CİP SÜRÜCÜSÜ ‘LASTİĞİMİZ PATLADI’ DEMİŞ

TIR şoförü Ahmet Adlı, ” İstanbul’dan Adana’ya gidiyordum. Akşam tesislerde yatıp dinlendim. Daha biraz önce yola çıkmıştım. 400 ile 500 metre gelince çabucak arkamda türap yaman oldu. Ego bile lastiğim patladı sandım ve miftah iki canlı son print durdurdum. Kaymakamlık olduğunu görünce durumu polis ekiplerine bildirdim. Kaymakamlık fail sürücünün yanına gittim ‘Abi ne oldu, uyudunuz mu?’ dedim. ‘Yok abim uyumadık. Lastiğimiz patladı’ dedi. Arkadaşı de ‘Ben uyuyordum’ dedi?? diyerek konuştu.Kaza ile ilgili sormaca sürüyor.Share: