Akıbet zaman haber | Öğün ita kavgasına kurban giden 2 ahi hayatını kaybetti

Nöbet ita kavgasına kurban giden 2 kardeş hayatını kaybetti

ANKARA – Ankara’bile defa ödeme zımnında çıkan tartışmada 2 ahi hayatını kaybetti. Olayın faili 2 birey ise cinayetten güdük bire bir müddet sonraları asayiş güçlerine doğrulama oldu.

Görüngü, Mamak ilçesi Hamurcuk mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, Süleyman Karaarslan ve torunu Tevfik Karaarslan ile çeşmeden su dolduran Hacı Sırakaya ve ağabeyi Ahmet Sırakaya beyninde sefer ita nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üstüne Süleyman Karaarslan, tabancayla iki kardeşi tehlikeli yaraladı. Çevredekilerin durumu bildirmesi üstüne görüngü namına gelen afiyet ekipleri, iki kardeşin hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler otopsi üzere Ankara Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Agresif iki şahsiyet ise olaydan gelişmemiş bir süre sonradan cürüm aletleri olan tabancayla birlikte Mamak İlçe Cingöz Komutanlığına teslim oldu. Olayla ait incelemenin devam ettiği öğrenildi. Mutsuz iki adamın camit bedenlerinin ise memleketleri Tokat’ta toprağa verileceği belirtildi.

“Ahmet ile Hacı’yı göğsünden vurarak öldürüyor”

Olayın tanıklarından Beklenti Lütfü Boztepe, “Nısfınnehar 14.00’de Hacı ve Ahmet Sırakaya kardeşler Kıbrıs Karye pınarından akarsu doldurmaya gidiyorlar. Orada bir traktör şoförü ile kat ödeme sorunu yaşıyorlar. Orada tıpkısı münakaşa yaşanıyor. Münakaşayı komşular ayırıyorlar. Daha sonradan iki kardeş akarsu doldurmaya giderken orada ismini bilmediğimiz benzeri şahıs yoluyla silahla ateş ediliyor. Ilk torunu bacağından vuruyor bilahare da Ahmet ile Hacı’yı göğsünden vurarak öldürüyor. Ahmet zahmetli itimat görevlisiydi. Kardeşi Hacı ise hususi bire bir şirkette çalışıyordu” ifadelerine düzlük verdi.

Share: