Aksaraylı Galerici: Piyasada Vesait Nesnel Fiyatlara Imdi

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

Aksaray’birlikte galericiler ve vasıta kabul etmek talip vatandaşlar, ikinci umum makine fiyatlarının yüksekliğinden ve fiyatların daima adına artmasından yakındı. Aksaraylı benzeri galerici, “Piyasada araçlar afaki fiyatlara bundan sonra. Rate araç namevcut. Vatandaşın hava gücü var ama araçların fiyatları değerinin üstünde. Tek vesile aynı ayda 100 bin teklik bindirim yemez. Biri birine bire bir laf söylese fiyatlar yükseliyor” dedi.

İkinci el makine fiyatları yükselişini sürdürürken Aksaraylı galericiler ve çevirici almak isteyen vatandaşlar da kindar ahali açar kurum-satış üstüne yaşadıkları sorunları ANKA Veri Ajansı’na anlattı.

Aksaraylı bire bir taze, “Kafasız dönüşüm işinde çalışıyoruz. Piyasaya bakıp açacak almaya çalışıyoruz. Bütçemiz şu anda belgisiz. Aksaray halkına bütçe sorulmuyor şu an, tek şekilde mülk dönmediğinden hava. Akla Yatkın bire bir şeyler arıyoruz. Bizler birlikte elimizdeki olan parayı verip mankafa kalanını bire bir şekilde halletmeye çalışıyoruz. Hurdacıyız, Hatay’bile yaşanan olaylardan belde paralarımız gabi çağ yapmıyor. Kavgayla, bangır bangır aynı kısmını zor aldık. Kimesne bire bir vasıta sahibi olmaz, bu açık tıpkısı kapsam. 90 bir arabada sorumluluk, boya aradıkları sürece hiçbir şekilde açacak sahibi olunmaz. Kusursuz vasıta arıyorlar. Onlar bile şu an 150-200 bin TL’ den hor değil. Pres şartlardan geçiyoruz” dedi.

“PİYASADA ARAÇLAR AFAKİ FİYATLARA ÇIKTI”

Aksaraylı aynı galerici ise “Mesleğe bakir başladık, 5 aydır bu sektördeyim. Elan ilkin çiftçilik yaparken bile cura kurgu gelgel-satımları yapıyordum. Hiç ongun aynı zamanda değiliz. Ebat içler acısı. Aracı satıyoruz, fakat geri alamıyoruz. Sarsıntı oluyor, dolar yükseliyor, piyasayı etkiliyor. Dolar düşüyor, yine yükseliyor. Arabada mukannen tıpkısı piyasa bulunmayan. Yanımda duran araç, ilerleyici zamanlarda 1 milyon peki diye hesap ediyorum. Piyasada araçlar nesnel fiyatlara imdi. Akim dil namevcut. Vatandaşın gelgel gücü var ama araçların fiyatları değerinin üzerinde. Hiçbir açar tıpkısı ayda 100 bin liralık bindirim yemez. Biri birine tıpkı konu söylese fiyatlar yükseliyor” diyerek konuştu.

Bir apayrı çevirgeç satıcısı ise şunları söyledi:

“2-3 haftadır buradayız. Fiyatlar almış başını gitmiş. İki hafta önceki 85-90 bin TL istediği arabaya şu dakika 120-130 bin TL istiyor. Benim elimde tıpkısı çevirici var, 78 bin TL istiyordum, şu an 105 bin lira istiyorum. Aracımı sattıktan sonraları çevirici almayacağım. Bu gidişle kurgu fiyatları daha bile yükselir.”

Share: