Alay Bektaş: “Bizim amacıyla önemli olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık”

Yılport Samsunspor Ustalık Direktörü Hezel Bektaş, Altay deplasmanında aldıkları 2-0’lık galibiyetle lige büyük tıpkı temel yaptıklarını söyledi. Bektaş, “Bizim için majör olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık” dedi.

Spor Pupa 1. Lig’in küşat maçında Samsunspor, deplasmanda Altay’ı 2-0 yenik etti. Maçın arkası sıra planlı matbuat toplantısında Samsunspor Maharet Direktörü Saraka Bektaş, maçı değerlendirdi.

Meze Bektaş, “Tahakküm bir maç olacağını biliyorduk. Haddinden Fazla aşkın kaybedecek benzeri şeyi olmayan amma alacağı her puanın önemini alim tıpkı rakibimiz vardı. Bizim dahi kül tersi, çok aşkın şey kaybedebilirdik. Eke aynı temel yazmak istiyorduk. Pik çok dolgunca hazırlanmıştık. Çalıştıklarımızı gür uyguladık. Çıkarken yaptığımız macerasız hatalarla rakibe haddinden fazla sayıda punt verdik. Bunlara çokça gür çalışacağız. Savunmamız bereketli durdu. Golü bulduktan sonra oyunun kontrolünü elimize alıp pas oyunu ve birleştirme ataklarla oyunu tutmamız gerekirken, biraz bocaladık. Hakikat bu büyüklüğünde kalabalık bire bir defans işleyen rakibe alın 4-5 kıta kemiksiz vesile kaçırdık. Atmamız gerekiyordu amma atamadık. Çokça şükür ikinci golü bulduktan bilahare maçı koparmış olduk. Altay’ı tebrik ediyorum, çok ferah savaş ettiler. Bizim için majör olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık. Galibiyeti camiamıza, taraftarlarımıza ve covid olan başkanımıza bergüzar ediyorum. Başkanımız bana ‘En fena hâlde reçete 3 puan’ demişti, hediye olsun” dedi. – İZMİR

Share: