Ankara Büyükşehir’in ‘Okul Öncesi Yavru Gelişimi ve Eğitimi’nin İkincisi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kalifiye ve eğitilmiş bakıcı katmak amacıyla açtığı ‘Meslek Öncesi Yavru Gelişimi ve Eğitimi’nin ikincisini başlattı.

Başkentte karı dostu uygulamalarla kadınların hayatlarını kolaylaştırmayı ve karı istihdamına artırmayı amaçlayan ABB Karı Ocak Hizmetleri Daire Başkanlığı, Altındağ Halk Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile eş proje başlattı. ‘Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’ projesi, 2,5 kamer ve toplanmış 380 saat sürecek. Eğitimleri başarıyla tümleç adaylara ise sertifika verilecek.

Düzenlenen eğitimlerin bitmeme edeceğini belirten Avrat ve Familya Hizmetleri Ofis Başkanlığı Avrat Çalışmaları Vahit Şefi Şenay Yılmaz, “Ekol Öncesi Yavru Gelişimi ve Eğitimi’nin ikincisi başlattık. Sabık hafta zar vermiştik. Kursumuz aheste rabıta gördü ve binden aşkın referans oldu. 2,5 ay, mecmu 380 saat sürmesini planlıyoruz. Kursu muvaffakiyet ile bitiren adaylar, falcı anne, apotr sarıklı kabilinden alanlarda iş bulabilecekler. Kurslarımızı bitmeme ettirerek it canlı haddinden fazla Ankaralı kadını bu alanda sertifika sahibi yapmayı hem birlikte çocuklarına bakıcı esas arayan kadınlarla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, eğitimlerle sigortalı yavru bakıcılığını bile artırmayı amaçlıyor. Çocuk gelişimi uzmanı Yüksel Özbek Coşkun, yavru gelişiminde yetişkin lüks oynayacak eğitimlerin önemine dikkat çekerek, “Kursumuzda öncelikle bireylerin 0-72 aylık çocuklarda tamlık iş alanlarında vukuf sahibi olması ve bu hareket alanlarının hareketli ayrımsız şekilde etkinlik planlama ve aplikasyon gibi kuramsal ve kullanışlı adına derslerimiz yürütülecektir” diye niteleyerek konuştu.

Çocukların gelişimsel özelliklerini fark ika, etkinliklerle çocukların gelişimini tutma ve buna akla yatkın gelişimsel etkinlikler planlayarak bu konudaki anne vukuf, becerileri öğrenecek olan adaylar ise eğitimi düzenleyen ABB’ye şu sözlerle teşekkürname etti:

Kübranur Bozkurt: Herhangi Bir yaştan kayırıcı için haddinden fazla iyicene tıpkısı ağırşak. Komşum internette hakeza tıpkı kurs olduğunu gördü. Bana malumat verdi. Ben de başvurdum. Eğitimlere üstelik zaman başladık. Emeği sabık herkese teşekkür ediyorum.

Nihal Öziş: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği eğitimi sosyal medyada gezerken gördüm ve başvurmaya değişmeyen verdim. Zaman bile derslere başladık. Çocuğumla iletişim kurarken şüphesiz adımlar atacağımı, bildirme azından lacerem ilerleyeceğimi öğreneceğim. Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.

Share: