Ankara’da Arpa ve Buğday Tohumu Başşehir Iri ile Alınacak

Kırsal kalkınma projeleriyle yerel üreticiye desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), rüşvet ve buğday tohumu desteği için TODAB üyesi ve yetkili 304 zürriyet dağıtıcısıyla teşrikimesai protokolü imzaladı. Daha Çok üreticiler payitaht kartlarına yüklenen mal ile kavil yapılan dağıtıcılarından kurum yaparak, sulp desteğinden faydalanabilecek. ABB Başkanı Mansur Kilolu sosyal iletişim araçları hesaplarından yaptığı açıklamada, “Ankara çiftçisi üretecek, Ankara çiftçisi kazanacak” dedi.

Kapsamlı rustik kalkınma projelerini hayata nâkil ABB, evcil üreticilere fert suyu olacak desteklerini sürdürüyor. Rustik Hizmetler Kat Başkanlığı, evcil üreticiye verdiği arpa ve buğday desteği için Çocuk Dağıtıcıları Ast Birliği (TODAB) üyesi çıkışlı nesil dağıtıcıları ile teşrikimesai protokolü imzaladı. İmzalanan tören düzeni kapsamında imdi üreticiler Başkent Kartlarına yüklenen para ile geçim yapılan dağıtıcılardan hava yaparak, döl desteğinden faydalanabilecek.

“ANKARA ÇİFTÇİSİ KAZANACAK”

Toplumsal iletişim araçları hesaplarından konuyla ilgili paylaşımda kâin ABB Başkanı Mansur Ağır Sıklet, “Ankara çiftçisi üretecek, Ankara çiftçisi kazanacak. Soy Sop Dağıtıcıları Alt Birliği üyesi izinli 304 tohum dağıtıcısı ile iş birliği protokolü imzaladık. Domestik üreticimiz, Payitaht Kartına yüklediğimiz parayla bu dağıtıcılardan istediği tohumu alabilecek” dedi.

304 SOY SOP DAĞITICISI İLE INIKAT YAPILDI

Evlat dağıtıcıları ile yapılan toplantıda mütekellim Rustik Hizmetler Ofis Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, “Bugün TODAB’a üye 304 yavru bayisi ile toplantımızı gerçekleştirdik. Çıktı kullanılmamış bire bir sisteme geçtik biliyorsunuz. KIRBİS diyerek ayrımsız sistemimiz ve Başşehir Müstahsil Kartımız var. Üreticinin rica etmiş olduğu ürünü biz kontrollerini tamamladıktan sonradan bedelini kartına yükleyeceğiz. Onlar üstelik kendilerine bildirme mail zürriyet bayisinden istediği yavru çeşidini alabilecek. Amacımız; üreticilerin bölgesine uygun akilane tohumu seçmece alması, konuşu krizde evlat bayilerine can suyu girmek istiyoruz” diyerek konuştu.

EVLAT DAĞITICILARDAN ABB’YE TEŞEKKÜR

Projeden yararlanan sulp dağıtıcıları memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

Oğuz Kaan Kelekçi: “Büyükşehir Belediyesinin sonuç 2 yıldır devam fail uygulamalarını beğeniyoruz. Bu sene çiftçilerin taşımalık sıkıntısı yaşamaması için akla yatkın tanıdık tıpkı iş ergin. Çiftçinin tohuma daha tez ulaşabileceğini düşünüyorum. Bizler üstelik maddi anlamda nail olacağız. Yerinde tıpkı aplikasyon, ülkede tarımı kalkındıracak tıpkısı aplikasyon teşekkür ederiz.”

Erdinç Çelik Incitici: “Uygulamayı lojik buluyorum. Döl temini üzerine Ankara’de hep tıpkı soy sop dağılıyordu. Demincek ise çiftçiler bölgesine arpalık tohumları elde edebilecek. Teşekkür ederiz.”Share: