Antalya’da Meydana Gelen Selin Etkileri Devrisi Ahit Ortaya Çıktı, Selden Sürüklenen Eşyalar Seraların İçine Girdi

Antalya’birlikte cemaziyelevvel öğle vakti saatlerinde başlayan ve akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde faal olan baran dolayısıyla Kumluca ilçesinde dereler taştı, çok sayıda karı, hisse senedi yeri ve serayı su bastı. Selin arkası sıra hasarın boyutu da ortaya çıktı. Yeğin etkisiyle sürüklenen araç, hamil takımı ve beyaz eşyalar seraların içine girdi.

Antalya’dahi güzeşte öğle vakti saatlerinde başlayan baran akşam ezanı saatlerinde enerjik oldu. Kumluca ilçesinde derelerin taşması sonucu meydana gelen selde çok sayıda aile ve gelişim yerini su bastı. Kumluca ve Finike ilçelerinde eğitime 1 aktarılma mesafe verildi.

Başat nedeniyle haddinden fazla sayıda turunçgiller bahçesi ve toprak su altında kaldı. Yağışlar Antalya Havalimanı’ndaki uçuşları de etkiledi. Hâkim etkisiyle sürüklenen çevirgeç, takviye takımı ve beyaz eşyalar seraların içine girdi.

Konuya dayalı izah yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kumluca Uray Başkanımız Mustafa Köleoğlu ile bu arada hasar tayin çalışması yapıyoruz. İlçemiz için 7/24 layenkati çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz” dedi.

Kumluca Şehremini Mustafa Köleoğlu ise, dominant felaketine ait toplumsal iletişim araçları hesabından, “Dün yaşanan çılgın yağmur sonrası yaşanan felaketin arkası sıra Kumluca’mızda çalışmalara başladık” diye niteleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

NE OLMUŞTU?

Antalya’üstelik geçkin öğle vakti saatlerinde başlayan baran akşam ezanı saatlerinde canlı oldu. Kumluca ilçesinde derelerin taşması sonucu haddinden fazla sayıda ev ve hisse senedi yerini su bastı. Kumluca Şehremini Mustafa Köleoğlu toplumsal iletişim araçları hesabından, “Merkezdeki bilcümle köprülerin yıkılmasından âlem yağmur suları taşkınlara etken olmuştur, dayanak katlar ve arabalara beis vermektedir. Vatandaşlarımızın titiz olmalarını istiyoruz, bütün Kumlucamıza eski olsun” açıklamasını yaptı.

Share: