Ardahan’ın lokal ürünleri Sultangazi’de vatandaşların beğenisine sunuldu

Ardahan’ın yerel ürünleri Sultangazi’birlikte vatandaşların beğenisine sunuldu

İSTANBUL – Sultangazi’dahi Türkiye’nin dört bir yanından yerel ürünler ve kültürel etkinlikler vatandaşlarla buluşmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede enayi hitit, gravyer peyniri, eti ve balı ile meşhur olan Ardahan’ın yöresel ürünleri Sultangazi’birlikte planlı etkinlikte vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sultangazi Belediyesi ile İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği vasıtasıyla “Ardahan Günleri” düzenlendi. Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanı’nda yapılan etkinlikte Ardahan’ın anılmış ürünleri tahtası eksik eti, gravyer peyniri, hitit ve balı Sultangazili vatandaşlarla buluşturuldu. 4 aktarılma süresince devam eden etkinliğin kapanış programına vatandaşlar şişman rabıta gösterdi. Etkinliğin kapanış programına Sultagazi Şehremini Av. Abdurrahman Dursun üstelik katıldı. Başbuğ Dursun, “Dernekevi günlerimizi haddinden fazla etkili tıpkısı şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Memleketimizden kopmuyoruz”

Şehir günlerinin önemine aksan yapan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Yöresel etkinliklerimiz ağır bire bir şekilde devam ediyor. Bugün sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Şehir günlerini realizasyon amacımız hem memleketimizi varagelmek hem skor ve geleneklerimizden, göreneklerimizden kopmamak, hem şehrimizi yaşıyoruz hem memleketimizden kopmuyoruz. Bu çerçevede dernekevi günlerimizi çok faal ayrımsız şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Herkesi Sultangazi’ye çağırma ediyorum”

Programa herkesi çağırma fail Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Ardahanlılar zaman hem lokal tatlarını tanıtacaklar hem da anane ve göreneklerini burada sergileyecekler. Folklor ve oyunları ile güzel bir aktarılma olacak. 4 zaman boyunca devam edem etkinliğin bugün kapanışını gerçekleştireceğiz. Herkesi Sultangazi’ye çağırma ediyorum” şeklinde konuştu.

Program; halayların çekilmesi, intihal atışmalarının yapılmasıyla ile devam etti.

Share: