Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı konuşma etti

Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakam Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı mülakat etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz kaza merkezinde esnaf ve vatandaşlarla ayrımsız araya gelen Ilçebay Erdoğan, daha bilahare şehit kabirlerini görüşme etti. Ayağının tozuyla ahali arasına karışan kaymakam Erdoğan, vatandaşlardan bütün mertebe aldı.

Ilçebay Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilişkin mesajında, “Ülkemizin sunu güzelce ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve başlarken, sizlere hizmet etme fırsatına ehil olmanın değer ve mutluluğu içerisinde tekmil Halfetili vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz süre içerisinde, yurttaş odaklı hizmet anlayışı gereği, amme hizmetlerinin deli dolu, adaletli ve etkisiz aynı şekilde vatandaşlarımıza sunma olağan ve acul bire bir şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Tekmil mesai arkadaşlarımla, domestik yöneticilerimizle, sivil topluluk kuruluşlarımızla ve kaza matbuat mensubu arkadaşlarımız ile benzeri kadro adına paçarız işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve elan yaşanır bir Halfeti amacıyla çalışmaların, önceliğimiz olacağını tavzih etmek isterim. Bu ihtisas ve düşüncelerle benden ilk fariza eden meslektaşlarım ilkin atılmak üzere, bugüne büyüklüğünde ilçemize bakım eden, vazifeli veya gönüllü herkese teşekkür valör, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime sağlık, yaşayış ve mutluluk mahmul eyyam diler, say arkadaşlarıma birlikte çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’birlikte dünyaya mevrut Ilçebay Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Politika Bilimi ve Amme Idaresi bölümünden mezun oldu. Bire Bir yıl, İstanbul Üniversitesi koşa anadal programı çerçevesinde Politika Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı. Darülfünun öğrenimi boyunca değişik sivil toplum kuruluşlarında idarecilik yaptı. Bir yıl süreyle El Bankası’nda görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı eliyle açılan ilçebay adaylığı sınavını kazarak, 2018’de yerel yönetim amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde kaymakam vekili kendisine fariza yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde denet stajını hesabına getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde çevirgeç eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: