Badminton turnuvası sona erdi

Erzurum GSİM ile Badminton el temsilciliği tarafından planlı 10 Teşrinisani Atatürk’ü Yâd Badminton Turnuvası sona erdi.

Erzurum’da badminton rüzgarı esti. Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Badminton Federasyonu Erzurum İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri 10 Son Teşrin Atatürk’ü Yâd Badminton İl Birinciliği sona erdi. Yakutiye Spor Salonu’nda yapılan ve nazik tıpkısı bağlam gören turnuva minikler, yıldızlar, gençler ve kibar kategorisinde oynandı. Çokça sayıda hakemin görev aldığı turnuvada katılımcılar madalya sarmak için korkunç yarıştı.

İl Temsilcisi Hakan Ülgü, antrenörler Esra Durak ve Ömer Bozulmamış yönetiminde Yakutiye Spor Salonu’nda yapılan turnuvanın az çok manidar olduğuna bel fail İl Temsilcisi Kağan Ülgü, katılan sporcuları kutladı. Badminton şampiyonasının degaje kitlelere ulaşması ve 10 Kasımın açısından kocaman tıpkı turnuva olduğuna belen eden Badminton İl Temsilcisi Melik Ülgü, “Ayrımsız zamanda olimpiyat sporu olan badminton sporunun yaygınlaştırılması ve Erzurum’da değme yaş grubunda degaje kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu organizasyonumuzda bizi destekleyen öncelikle el müdürümüz Birdal Öztürk, Spor Hizmetleri Müdürümüz Ahmet Çelebi ile Yakutiye İlçe Müdürümüz Suat Yılmaz’a teşekkürname ediyoruz” dedi.

Badminton Federasyonu Başkanımız Hedef Özmekik’e kendilerine hep güvendiği ve destek verdiği için teşekkür fail Ülgü, Federasyon Başkanı Tasavvur Özmekik’in her yapılanma üzere kendilerine destek vermesinin dahi mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ülgü, badmintonun Erzurum’da genişlik faziletkâr noktalara ulaşması üzere çalıştırıcı arkadaşları Esra Durak ve Ömer Temiz ile çalışmalara devam edeceklerini söyledi. beraber 10 Teşrinisani Atatürk’ü Yâd Badminton Turnuvasında dereceye giren sporculara GHSİM marifetiyle madalya verildi. – ERZURUM

Share: