BALIKESİR – DÜRÜST Parti Kol Başkanvekili Varlıklı Ufuktaki Yeni Türkiye programında konuştu

DOĞRU Parti Kol Başkanvekili Dinamit Varlıklı, başörtüsüne yönelik kanunuesasi değişikliği teklifini parti grubu namına TBMM Başkanlığına kendisinin sunacağını belirterek, “Bence Türkiye ve bizim siyasal tarihimiz üzere yeryüzü kebir tekliflerden biri. Başı kapalı ve başı kemiksiz kadınların hukukunu esirgeyici tıpkısı öneri maddesi vereceğiz.” dedi.

Arsıulusal Vuslat Platformunca Balıkesir’in Edremit ilçesinde bire bir otelde Büyükşehir Belediyesinin eş sahipliğinde planlı “Ufuktaki Yıpranmamış Türkiye: 2053’e Akla Yatkın Türkiye’nin Mühim Adımları” başlıklı konferanslar dizisi sürüyor.

Varlıklı, etkinlikte yaptığı konuşmada, daha önce dahi yürütme ettiği, print ancak en saygınlık verici görevlerden olan TBMM Grup Başkanvekilliğine hafta süresince baştan getirildiğini hatırlattı.

Görevlendirmenin zamanlaması itibarıyla büyük olduğunu dile getiren Zengin, şöyle devam etti:

“Tığ siyasetçiler öyle tıpkısı noktadayız kim her maslahat bizim meselemiz. Zaman konuştuğumuz değme şeyin yapılabilme iradesinin altında siyasa yatıyor. Şayet Türkiye’bile siyasetin gücü olmasaydı, eğer Türkiye’üstelik AK Öğür’nin gücü olmasaydı, şayet Türkiye’dahi Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi, katkısı ve 20 yıldır Türkiye’yi yönetmesi olmasaydı bunların hiçbirini yapamazdık. O sebeple aslında bizim yaptığımız öz milletvekilleri adına Meclis’te bütün bu Türkiye’de var olan meselelerimizle ait hayallerimizin gerçekleştirilmesi amacıyla siyasetin gücüdür.”

Heyecan Ensesi Kalın, AK Fırka’nin kuruluşundan itibaren bu partide çalışanlardan biri olduğunu anlattı.

Başörtülü milletvekillerinin kendisi karışma ilk defa 2015’te seçilebildiğini anımsatan Varlıklı, “Yani başörtülü namzet olduk ve seçilerek ant ettik. Elan ilk Merve Kadın seçilmişti amma kasem edememişti. Biz hem namzet olduk hem seçildik hem da aynı kadro arkadaşımızla beraber -Ravza Hatun bile süresince, Merve Hatun’ın kardeşi- bizler ahit edebildik. Ego dahi ilk defa 27. Dönem’üstelik Türkiye’da ilk kez başörtülü benzeri karı yerine Kol Başkanvekili oldum. Bunun haddinden fazla şanlı olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Meclis’te ilk yeminini ettiğinde, herhangi bir tümen grubunun takkadak öz milletvekilini alkışlamasının kendisine garip geldiğini nâkil Ensesi Kalın, “Meclis’e gelmişiz. Kimse kimseyi tanımıyor. Hepimiz bire bir şeyi okuyoruz. Hastalık birbirimizi alkışlayamıyoruz? Başlangıçtayız, yeryüzü azından tıpkısı ‘Merhaba, anlı şanlı olsun.’ diyebiliriz. Şöyle düşünmüştüm: Meclis’in hayat dolu olmasının arz koca noktası, milletvekillerinin kişi ortak aklını oluşturması lazım.” değerlendirmesinde bulundu

Varlıklı, gelecek hafta TBMM Başkanlığına çokça büyük tıpkısı esas teklifi sunacaklarını bildirdi.

Teklifin içeriğine değinen Zengin, şu bilgileri verdi:

“Grubumuz yerine bu teklifi ego vereceğim. Bence Türkiye ve bizim siyasal tarihimiz amacıyla arz heybetli tekliflerden biri. Başı kapalı ve başı bariz kadınların hukukunu esirgeyici ayrımsız teklif maddesi vereceğiz. Ego isterim ki milletvekilleri kişi eş iradesini kullanarak, zat aklını, kendi vicdanını kullanarak bu teklife kendisi değişmeyen versin; ne oyu vereceğine. İşte o ant Türkiye Iri Millet Meclisi gerçeklik manada haddinden fazla güçlü kabil diye niteleyerek düşünüyorum.”

İnsanların kendisine anlatılanlara kıytırık inanmaması gerektiğini, inananların birinci meselesinin sorgulamak olduğunu belirten Zengin, şunları kaydetti:

“Çokça gösterişsiz inandığımızı düşünüyorum. İnsanlar ara sıra sosyal medyada ‘Acaba?’ demeden, ‘Gerçekten hakeza mi?’ demeden, sorgulamadan, acun ve ahiret kaygısı taşımadan paylaşıyor, anlatıyor, yazıyor ve ayrıca hakaret ediyor. Ne kadar kolay birbirimizi yermek. Az Buçuk merhamet geçişsiz. Ego siyasetin dahi hayatın birlikte az buçuk merhametle yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Korkunç Ensesi Kalın’e konuşmasının ardından Arsıulusal Vuslat Platformu ve Bakım Yurdu Başkanı Hamza Cebeci eliyle ödül takdim edildi.

Share: