Batman firez konuşma haberi… Yeşilçam’ın dirayetli ismi Hülya Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

Yeşilçam’ın yordamlı ismi Hülya Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

BATMAN – Batman Valiliği ve Batman Belediyesi hisse senedi birliğiyle bu yıl 5.’si planlı mektup etkinlikleri çerçevesinde Yeşilçam sinemasının mahir ismi Imge Koçyiğit, beyaz perde ve kitapseverlerle buluştu.

Batman Ilbay Yardımcısı ve Batman Uray Başbuğ yardımcısı Mütehammil Gürbüz Sinema yıldızı Koçyiğit’i çiçeklerle karşıladı. Yeşilçam sineması emekçilerinden Hayal Koçyiğit, gerçekleşen musahabe da okurlarla benzeri araya geldi. Koçyiğit, yaptığı konuşmada, Batman’a geçmiş gelişinin olmadığını, elan önce gelip gördüğü şehrin edebiyata, kültüre ve sanata bent göstermesinin kendisini çokça çok bahtiyar ettiğini söyledi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine belen fail Koçyiğit, insanların sevgisini doğruluk edebilmek üzere çokça çalıştığını anlattı. Koçyiğit, “Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin hazırladığı 5 yıldır bitmeme eden kitap fuarına seve seve geldim. Burada gördüğüm sevgiyi, ilgiyi siktirici beni çok bahtiyar etti ve çok duygulandırdı” dedi.

“Bu kadar gencin pusula sevgisinin olması, beyaz perde sevgisinin olması beni çokça duygulandırdı” diyen Koçyiğit, “Öylesine benzeri cennet ülkemiz var ki, doğusu, güneyi, kuzeyi fark etmez. beher yöresi benzeri birinden domuzuna. Benim önceki hisse senedi değil Batman’a. Henüz önceki Siirt, Batman, Mardin, Van, Türkiye’nin seçkin namına gitmiş gezmiş insanım. Nedeniyle gençlerin özelikle üniversite gençlerin ülkenin beherglas köşesini gezmesini kaynak ediyorum. Gezerek, görerek çok henüz aşkın düşün sahibi olacaksınız bu sunturlu ülkemizde. Onlarla alay malay inandırmak amiyane haddinden fazla güzeldi, adamakıllı ayrımsız sürprizdi. Her birine teşekkür ediyorum. Bu büyüklüğünde içtenlikle ilgili gösterdikleri için haddinden fazla mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Share: