Benzeri elinde kötek, aynı elinde ördüğü patiklerle yardıma koştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Bolu’dan bölgeye yardım gönderilmeye bitmeme ediyor. 75 yaşındaki Fatma Ataş, aynı elinde baston bir elinde ise zat ördüğü patiklerle yardım noktasına gitti.

Kahramanmaraş merkezli 2 depremin ardından Bolu’dan yer sarsıntısı bölgesine kamyon ve tırlarla arkalama gönderimi devam ediyor. Bolu merkeze sınırlanmış Civril köyü sahih kâin AFAD arkalama deposuna vatandaşlar gelişigüzel ahit binlerce kayıt getirip bırakıyor. Sarsıntı noktasına ulaştırılmak için Bolu’dan sayımsız kamyon ve tır harekete geçti. Civril köyünde ikamet eden 75 yaşındaki Fatma Ataş üstelik depremzedelere arkalama için elini taşın altına koydu. 75 yaşındaki Tutturgaç, evinde bulunan bulgur, yağ üzere ürünleri arkalama boşaltmak için poşete koydu. Fatma teyze, daha sonra zelzele bölgesinde etkin olan antipatik açıktan depremzedelerin üşümemesi üzere zat ördüğü patik, delme ve evinde mevcut özge eşyaları üstelik paketleyerek bire bir elinde baston aynı elinde ise müzaheret paketleri ile AFAD deposunun yolunu tuttu. AFAD deposunda mevcut yetkililere eşyaları tasdik fail Fatma teyze, “Düşeriz tığ yine kalkarız, tığ birbirimizi bırakmayız, bizim milletimiz Türk milleti” dedi.

Evinden sarsıntı bölgesine gidebilecek ne varsa getirdiğini söyleyen Fatma Tutturgaç, ” Allah’ım kolaylık versin. Rabbimden başka kimsemiz yok. Yardım edeceğiz, bambaşka çaremiz yok. Yasmık, bulgur, çarşaf, patik, başörtüsü evimde olanlardan getirdim. Patikleri kendim ördüm. Yapabildiğim kadar yaptım. Rabbim tıpkısı henüz böyle şeyler yaşatmasın” diyerek konuştu. – BOLU

Share: