Bolu’da binaların methal katlarındaki aksiyon yerleri denetlenecek, kolonlar fire çıkarsa mühürlenecek

Bolu’birlikte binaların giriş katlarındaki hareket yerleri denetlenecek, kolonlar fire çıkarsa mühürlenecek

Bolu Şehremini Tanju Özcan:

“Mimari projelerine göre zabıta ekipleri gidecek bakacak. Kaç kolan var, orada bunu arama edecek. İş yerinde 10 kolon mu olması gerekiyor, eğer 9 kolon varsa ayrımsız çağ mühürleyeceğiz. O binayı de boşaltacağız”

BOLU – Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, “Sarsıntı bölgesinde şurası gördüm. Binaların methal katlarında olan ara sıra zincir marketler alanını genişletmek üzere kolonları kesmişler. Yolda gelirken bu talimatı yöneltmek için notlarımın arasına almıştım. Mimarlık projelerine bakarak zabıta ekipleri gidecek bakacak. Kaç kolan var, orada bunu taharri edecek. İş yerinde 10 sütun mu olması gerekiyor, şayet 9 sütun varsa tıpkısı çevrim mühürleyeceğiz. O binayı da boşaltacağız” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra afet bölgelerine gitti. Burada incelemelerde kâin ve taharri istirdat çalışmaları için ekiplerden bilgiler alan Komutan Özcan, zaman kente döndü. Özcan, giriş katında hareket yeri mevcut tekmil binaların taharri edileceğini, kolonların yarım çıkması halinde binaların mühürleneceğini açıkladı. Özcan, “Hareket bölgesinde şunu gördüm. Binaların giriş katlarında olan bazen zincir marketler alanını genişletmek için kolonları kesmişler. 2019 yılında bu benim aklıma gelmişti. Kullanılmamış komutan seçildiğim ant arama ettirmiştim ama ondan sonradan üstelik açılanlar var. Yolda gelirken bu talimatı atfetmek için notlarımın arasına almıştım. Mimarlık projelerine bakarak polis ekipleri gidecek bakacak. Birçok kolan var, orada bunu kontrol edecek. İş durumunda 10 sütun mu olması gerekiyor, eğer 9 kolon varsa benzeri aktarılma mühürleyeceğiz. O binayı birlikte boşaltacağız. Tıpkı zamanda kahvehaneleri de aceleci ayrımsız şekilde kontrol edeceğiz” dedi.

(EÖ-HFV-CC-Y)

Share: