BİLAL ERDOĞAN YENİ NESİL ÖZGÜVENLE YETİŞİYOR

BALIKESİR’in Edremit ilçesindeki konferansa katılan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, kullanılmamış neslin şişman tıpkı özgüven ile yetiştiğini belirterek, ‘Bugünkü füru ülkesinin liderinin, Amerika’ya karşı çıkabildiği, dünyanın şişman meselelerinde sonuç sözü belirten tıpkısı şef noktasına gelebildiğini, dünyanın çalkantılarla boğuştuğu ayrımsız dönemde, Türkiye yüzyılı kabil şişman bir vizyonu insanların önüne koyabildiğini ve kimsenin üstelik bunu yadırgamadığını görerek büyüyorlar’ dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Uluslararası Vuslat Platformu’nca Balıkesir’in Edremit ilçesinde tıpkısı otelde Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin sülale sahipliğinde planlı ‘Ufuktaki Bakir Türkiye 2053’e Akıllıca Türkiye’nin Stratejik Adımları’ antetli konferansa katıldı. Vuslat Platformu’nun değme tıpkı kalabalığı bir araya getirerek, Türkiye’nin meseleleriyle ait konuşulmasını haddinden fazla zer olduğunu söyleyen Erdoğan, Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci ve ekibine teşekkür etti.

ÜLKEYE HİZMET İSTEĞİYLE YETİŞMEYEN SEÇME BİR DEHA SOY KAYBI OLUR

Ünlü olan kurumlarda karışma bir nice okulun atmosferinin araştırılması yerinde, yerli, milli füru, öğrenciler yetiştirdiği üzerine tehlikeli soru işaretleri taşıdığını söyleyen Erdoğan, ‘Bunu birlikte rivayete binaen değil, bilgiye dayanarak söylüyorum. Türkiye’nin mühim tehditlerini, risklerini konuşacaksak bunu sıranın başına ahzetmek lazım. Elbette kim defans sanayimizin güçlenmesiyle hava duyacağız. Tabii ki Türkiye’nin teknolojik atılımları, Türkiye’yi Allah’ın izniyle 21. yüzyılda haddinden fazla kayırıcı yerlere taşıyacak ama ben aha liseyi bitirdikten sonraları, üniversiteyi bitirdikten bilahare bu topraklara bakım edeceğim şuuruyla yetişmeyen beherglas dehamız bu ülkenin bildirme büyük asil kaybıdır. Yani hele bizim özellikle petrolümüz, doğalgazımız olmasa birlikte, bu eş sermayemizi bu şekilde yetiştiremezsek bu tıpkı tehdittir. Dolayısıyla bende istiyorum kim tıpkı yandan bittabi ki milli eğitim sistemi içerisinde bu yeryüzü bereketli öğrencilerin kez haritalarında içre nerelere uğradıkları, şüphesiz ortamlarda yetiştiklerini adese altına alınıp, bununla ilgilendiren aynı şeyler yapılsın’ dedi.

‘KABUL ETMESELER DE, ÖZGÜVENLE YETİŞİYORLAR’

Her gün aynı eski neslin, kendinde sonraki nesli beğenmediğini ve ‘Neden böyleler, bunlar şöyle sorumsuzlar, bunlar böyle rahatlar, gevşekler’ gibi ifadelerin daima duyulduğunu söyleyen Bilal Erdoğan, ‘Aslında ayrımsız yandan şunu söylüyoruz. Tayyip Erdoğan’ın 20 almanak hizmetlerini bu füru kanıksayarak büyüdüler. Bunların kıymetini bilemiyorlar. ’70, 80 ve 90’larda neler yaşandığını bilemedikleri üzere, bunların kıymetini bilmiyorlar diye niteleyerek’ düşünüyoruz. Amma tıpkı de şu yoluyla bakın. 70’ler 50’lerde yetişenler, bugünkü ayrıntılar büyüklüğünde öz tehlikesiz yetişemediler. Otoriteden korktular, hocadan korktular, öğretmenler sürgü atıyor okulda falan. Yani bütün böyle örselenerek yetiştiler. Deminden bugünkü dallar ülkesinin liderinin, işte Amerika’ya cebin çıkabildiğini, dünyanın nazik meselelerinde son sözü söyleyen benzeri şef noktasına gelebildiğini, dünyanın çalkantılarla boğuştuğu tıpkısı dönemde Türkiye yüzyılı kabil iri ayrımsız vizyonu insanların önüne koyabildiğini ve kimsenin üstelik bunu yadırgamadığını görerek büyüyorlar. Ihtimal kendilerine sorduğunuz ant bunu akseptans etmeyeceklerdir amma esasen haddinden fazla elan özgüvenle yetişiyorlar? diye konuştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, bu toprakların değerleriyle kurmaca kurumları nesir etmeye çalıştıklarını söyledi.

Share: