Bilecik Valiliği ile BŞEÜ arasında “Eğitim Bilimi iş birliği protokolü” imzalandı

Bilecik Valiliği ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Lisansüstü Eğitim Bilimi Enstitüsü beyninde “Terbiye teşrikimesai protokolü” imzalandı.

Rektörlükten yapılan açıklamada, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya ile Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir beyninde imzalanan protokolle, ilde kamu çalışanlarına “tezsiz efdal lisans” munzam kontenjanı açılacağı duyuruldu.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Beydemir, amme alım ve kuruluşları ile çeşitli konularda gelişim birlikleri yapıldığını hatırlattı.

Bilecik Valiliği başta olmak üzere kentteki cümle amme kurumları ve hür teşebbüs firmaları ile bol ve sürdürülebilir gelişim birlikleri yaptıklarını aktaran Rektör Beydemir, şunları kaydetti:

“Üniversitemizi rastgele alanda ve her anlamda kent yaşamının lokomotifi açmak amacıyla çalışıyoruz. İmzaladığımız protokol bile bu çalışmalarımızın benzeri parçası. İlimizde görev eden amme çalışanlarına müteveccih faziletkâr lisans ilişik kontenjanı sağlayacağız. Lisansüstü Eğitim Enstitümüzde tezsiz erdemli lisans eğitimi almak isteyen amme çalışanlarına eklenmiş kontenjan oluşturuyoruz. Hem çalışanlarımızın kariyer hedefleri için hem de mesleki akademik yetişek üzere önemsediğimiz bu uygulama ümit ediyorum kim üniversitemize ve ilimize yarayışlı olacaktır.”

Share: