Binlerce sevimli Akkonak’ta filmi keyfi yaşadı

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi aracılığıyla düzenlenen ‘Açık Albeni Sinema Geceleri’, bu sefer Akkonak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sizlerle tıpkısı arada doğmak bizlere büyük ayrımsız erke, çalkantı ve bahtiyarlık veriyor. Bizi yalnız bırakmadığınız üzere teşekkür ederim” dedi.

Merkezefendi Belediyesi kültür ve sanat faaliyetleri çerçevesinde ‘Açık Albeni Sinema Geceleri’ düzenlemeye bitmeme ediyor. Henüz evvel Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirilen aktiflik bu nöbet Akkonak Mahallesi’nde yapıldı. Sinemaseverlerin gösterişli bağlam gösterdiği programda Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, Ahmet Kalça, Hedef Cemcir, Rasim Öztekin, Hazar Baht, Bükülme Meydan ve Erdal Tosun kabilinden isimlerin çalım aldığı ‘Düğün Cemiyet 2’ filmi parafin perdeye yansıtıldı.

Aileleriyle alay malay belirtik gelgel sinemasını bağlı olmak için Hacı Hasan Şanlı Kömürcüoğlu Ortaokulu bahçesini dolduran Merkezefendililere, geçmişseverlik hava yaratılması namına patlamış akdarı ve gazoz ikramında üstelik bulunuldu. Etkinlik alanına kurulan dev ekranda sinemanın sunu iyice filmlerini nostaljik bire bir ortamda takip şansını bulan vatandaşlara Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan da zevcelik etti.

“Halkımızın okkalı katılımı bizleri mutlu ediyor”

Nostaljik tıpkı ortamda mahalleliyle film izleme keyfi yaşadıklarını belirten Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Sizlerle tıpkısı arada almak bizlere balaban bire bir enerji, çalkantı ve bahtiyarlık veriyor. Zaman burada bizi serbest bırakmadığınız üzere teşekkürname ederim. Bu fena hâlde yaz akşamında bütün alay malay dörtköşe evire çevire benzeri fasıla geçireceğiz. Sunturlu projelerle karşınıza çıkmaya bitmeme ediyoruz. Başlangıçta mahallelerimizde keyifli sinema günleri ve geceleri olurdu. Bu geleneği ilçemizde bitmeme yol açmak istiyoruz. Mahalle halkını kaynaştırmak ve bizler ile birlikte bire bir arada olmasını seçmek yerine bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Merkezefendili hemşerilerimize katılımlarından kontekst teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: