Bolu’dan sarsıntı bölgesine yardımlar devam ediyor

Bolu’üstelik vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyalarına desteklerini sürdürüyor.

Bolu’de vatandaşlar, Bolu Valiliği koordinasyonunda Civril Mahallesi’nde mevcut AFAD Deposunda oluşturulan “Deprem Yardımları Cem ve Eş Güdüm Merkezi”hangi adeta akış etti.

Yardımseverler, zelzele bölgelerinde gerekseme mahsus tüplü ısıtıcı, battaniye, kışlık ruba, çağa bezi ve abla kadar malzemeleri döndürmek amacıyla merkeze geliyor.

Burada mevcut görevliler ve gönüllü vatandaşlar ise depoya getirilen malzemeleri teyit alarak kullanma alanlarına göre sınıflandırıyor.

Ayrı ayrı kolilere yerleştirilen arkalama malzemeleri daha sonra deponun uğrunda bekleyen tırlara yükleniyor.

İçine yardım malzemesi yüklenen tırların erte sabah saat 10.00’da deprem bölgesine akım edeceği öğrenildi.

Müzaheret çalışmasına katılan Alem Sönmez, budun namına çokça üzgün olduklarını tabir ederek, “Kahrolduk. Çokça mutsuzuz. muavenet etmek amacıyla geldik. İnşallah elimizden geleni yapacağız. Bir dakika önce biter inşallah bu. Tanrı oradakilere sabır versin. Bizim burada ciğerimiz haddinden fazla yanıyor.” şeklinde konuştu.

Deprem Yardımları Çokluk ve Eş Güdüm Merkezi’hangi getirilen malzemeleri ayırmakta işyar olduğunu da dile getiren Sönmez, “Burada kıyafetleri ayırıyoruz. Çocuk, bebek, kadın, erkek hepsini ayırıyoruz. Bu şekilde onlara müzaheret etmeye çalışıyoruz. İnşallah yardımımız onlara ulaşır.” dedi.

Yardım malzemelerini paketlemede görev özne Gökhan Koşer üstelik çokça kalbi kırık olduğunu ve elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

Share: