Bulak Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca’dan kullanılmamış zaman değerlendirmesi

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi ekiplerinden Kaynak Karşıyaka’de başantrenör Zekâ Sarıca, yıpranmamış ayrımsız takım kurduklarını, uzlaşma süreci dolayısıyla geçecek zamanın avantajlarına olacağını fakat lige arz gani şekilde bağışlamak istediklerini söyledi.

Mezhep Sarıca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Eylül’üstelik başlayacak lig öncesinde bereketli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtti.

Son 3 sezondaki kadrolarından sadece 2 oyuncunun kaldığını dile getiren Sarıca, bu sezon 12 yıpranmamış oyuncuyla mücadele edeceklerini aktararak, “İnsanların birbirini tanıması, bildirişim, işte bizim isteklerimizi onlara akıllıca iletmemiz, kamu olarak oyun karakterini oturtabilmemiz için devir gerekiyor.” diye konuştu.

“İlerleyen ahit bizim için yarar olacak.”

Sarıca, sezona Manisa Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasıyla başlayacaklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Elbette yüzde 100 hazır olduğumuzu, rastgele şeyi oturttuğumuzu söyleyemem. Sahadaki mücadele, edinim arzusu, uyum arzusu gayet olumlu. Elhak gerçekten uslu ve görmüş geçirmiş oyuncularımız var. İlerleyen ahit bizim üzere avantaj olacak amma elbette lige en zinde halimizle vira etmek istiyoruz.”

Basket Süper Ligi’nde Küçük Asya Efes ve Fenerbahçe Beko’nun dışında 3-4 takımın bundan sonra bol takım kurduğunu tamlayan Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkesin birbirine diş geçirebileceği, herkesin birbirine tartı çıkarabileceği ayrımsız küme olacak diye düşünüyorum. Arada herkesin kaybı olacaktır, buralarda asgari kayıpla palazlanmak, lig sonundaki tanzim üzere eke olacak. O sıralama bile sizi play-off’larda avantajlı arkaç getirebiliyor. Bizim birlikte ağırlık aynı fikstürümüz var.”

“Ligin önceki 5 haftası zorlu”

Sarıca, ligin ilk yarısında deplasman maçlarının çoğunun İstanbul’üstelik olacağını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Ligin geçmiş 5 haftası haddinden fazla mukavemetli bizim amacıyla. Buraları sunu ferah şekilde geçmemiz lazım, bozmak istiyoruz. Yani oynadığımız tedarik maçlarında şu görüldü. Olur, yaptığımız haddinden fazla dolgunca şeyler, yapamadığımız şeyler var. Amma bu takım sahada maçı bırakmayan bire bir topluluk olacak, sahada o mücadeleyi verecek. O zamanı yanımıza alarak, elan fazla çalışarak, ilgi göstererek, ilerleyici zamanda bence yolda büyüyerek haddinden fazla elan bereketli bire bir topluluk olacağız.”Share: