Çin liderinden bütün dünyada utanmak mucit izah: Savaşa hazır olun

Çin Celal Başkanı Şi Cinping, Çin Halk Halas Ordusunun (ÇHKO) kumanda karargahı olan Merkezi Askeri Komisyonun (MAK) bile harekat merkezini müzakere ederek, dünyaya oylumlu mesajlar verdi.

“SAVAŞA HAZIRLIKLI OLUN”

Yeni dönemde Çin ordusunun güçlü ve gösterişli aynı görevle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Şi, “Tamam silahlı kuvvetler, biricik ve genişlik esas kriter kendisine muharebe kabiliyetine odaklanmalı, tamlık çalışmalarını savaşa tedarik ve edinim kabiliyetine idrak hedefi doğrultusunda yürütmeli” dedi.

“CIVIL CIVIL, KALKINMA ÇIKARLARINI KARARLILIKLA KORUMALI”

Cinping, dünyanın beniz yılda görülen hızlı benzeri değişimden geçtiğine ilgi çekerek, “Çin ordusu, millî egemenliği, güvenliği ve kalkınma çıkarlarını kararlılıkla korumalı, partinin ve halkın kendisine anlatım ettiği görevleri adına getirmelidir” ifadesini kullandı.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ”

Ziyarette askeri kamuflaj ve bot giydiği tanıdık Cinping, komutanlarla yaptığı görüşmede, ÇHKO’nun 100. kuruluş yıl dönümü olan 2027’ye büyüklüğünde dünyanın üst sınıf silahlı kuvvetlerinden biri haline getirilmesi hedefine işaret ederek, “Bunu muvaffak olmak amacıyla elimizden geleni yapmalıyız” diye niteleyerek konuştu.

Çin lideri antrparantez ordunun; müstakil bağlılığa dair, planlamada dolgunca, komutada canlı ve iktisap cesaretine cemaat benzeri teşkilatlanma oluşturması gerektiğini belirtti.

Share: