Düzce ve Bolu’da hayırhah çocukların depremzedelere yazdığı notlar duygulandırdı

Düzce ve Bolu’üstelik, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgeye gönderilen yardım kolilerinden çocukların akranlarına yazdığı ruh mahmul notlar çıktı.

Düzce Cahillik ve Spor devlet Müdürlüğü Cahillik Merkezi gönüllü ekiplerince planlı yardım çalışmaları kapsamında vatandaşlar, spor salonlarına cılız besin, çıkarmak, çocuk bezi, oyuncak ve kışlık bot getiriyor.

Kolilerin klasman edilerek paketlenmesi sırasında yardımseverler eliyle yazılan önsezi hamile notlar çıkıyor.

Özellikle depremi güçlü kentteki vatandaşların empatilerini yansıttığı mektupların bazılarında çocukların teklifsizce duyguları ve oyuncaklarına eklediği notlar okuyanları etkiliyor.

Çocukların dile getirdiği duygun mesajları arasında, “Bu dip kıyafetler kime giderse ona bahtiyar dileklerde olmak istiyorum. İnşallah hepiniz iyisinizdir. Orada depremler oldu biliyorum ve sizin yanınızda doğmak istiyorum”, “Haddinden Fazla ateş tıpkı kıran haberini aldık ve çokça üzüldük. Annem ve babamın orada tanıdıkları varmış ve veri alamıyoruz. Ego de oyuncak ve kıyafetlerimi gönderiyorum. On Paralık üşümeyin çok özen edin. Allaha sevimli olun.” ifadeleri saha alıyor.

Bolu Valiliği önünde AFAD eliyle kurulan çadırlarda de müzaheret malzemeleri arasından sâdır notlar görevlileri duygulandırıyor.

Okul harçlıklarından arttırarak kumbarasında biriktirdiği parayı depremzedelere gönderen çocuğun, notunda, “Siz orada üşürseniz, biz burada donarız, Tanrı kaş ve yardımcınız olsun. Size okul harçlığımdan gönderiyorum.” yazdığı görüldü.

Öta yandan tıpkısı bala birlikte oyuncak bebeği ve süt kuzusu arabası ile değişik oyuncaklarını yer sarsıntısı bölgesindeki çocuklara gönderilmesi üzere bağışladı.

Share: