Eskişehir haberleri | YANLIŞSIZ Parti Tepebaşı Meclis Üyesi Emre Aydın’dan Tepebaşı Belediyesine cevap

SELIM Fırka Tepebaşı Sedir Üyesi Emre Münevver, Tepebaşı Belediyesinin 2023 yılı mali bütçesi konusunda yaptığı açıklama için, “Maalesef kim şehremaneti makamından yapılan açıklamayı mutsuzluk namına ve üzülerek değerlendirdim” ifadelerini kullandı.

Tepebaşı Belediyesinden 2023 yılı mali bütçesi konusunda yapılan açıklamaya cebin SELIM Öğür Tepebaşı Sedir Üyesi Emre Aydınlık’dan karşılık geldi. Şehremaneti vasıtasıyla yapılan açıklamayı bedbahtlık namına niteleyen Ziyalı, “Maalesef ki belediye makamından yapılan açıklamayı talihsizlik yerine ve üzülerek değerlendirdim. Açıklamada, şahsım gözetiminde sıkıntı okumalarla kırsal hizmetler müdürlüğünün görevlerine eklemeler yaptığım varsayımıyla ait hizmetlerin gayrı müdürlüklerce götürüldüğü ve bundan bilgisiz olduğum belirtilmiştir. Şurası tavzih etmek isterim kim Tepebaşı Meclisi’nde yaptığım ve basına yansıyan konuşmamda; yol, otopark ve arılık kadar değişik müdürlükler alanına giren hizmetler hiçbir şekilde geçmemiştir. Yaptıkları yalnız akıl okumaktır. Konuşmamda belirttiğim rustik bölgelerin bizden bakım beklediğidir. Kırsalda proje üretmesi müstelzim, tarım ve hayvancılığı destekleyecek, kent ve rustik arasındaki yetişek, keyif, konuşu ve sosyo-kültürel farklılıkların dengeye kavuşturulması üzere çalışacak ayrımsız müdürlüğün bütçesinin 2022 yılında 4 milyon teklik gerçekleşmesini ehliyetli görüyorlarsa ölçüm vatandaşındır. Antrparantez müdürlüklerin bütçe karşılaştırmalarını yüzdeler üzerinden yapmaları birlikte esasen rakamları hikâye etmek istemediklerinin benzeri göstergesidir” dedi.

Açıklamasının devamında bütçe miktarlarına bile değinen Okumuş, “2023 yılı bütçesinde saha düz; Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesi 10 milyon 520 bin lira iken, Karı ve Sülale Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesi’nin 2 milyon 743 bin lira olması, Basın Yapıt Müdürlüğü Bütçesi 17 milyon 179bin liralık iken Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Bütçesi’nin 13 milyon 775 bin teklik olması, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Bütçesi’nin ise 16 milyon 774 bin lira olması, Alfabe İşleri Müdürlüğü Bütçesi 3 milyon 60 bin iken İklim Değişikliği Müdürlüğü Bütçesi’nin 2 milyon 209 bin liralık olmasını da vatandaşlarımızın takdirine sunuyoruz” ifadelerine yer verdi. – ESKİŞEHİR

Share: