Etlik Şehir Hastanesi Törenle Açıldı… Erdoğan: “Bugün Türkiye 20’nci Site Hastanesine üstelik Kavuştu. Bu Sayıyı 35’e Çıkartacağız”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Site Hastanesi’nin açılış töreninde, “Bundan 20 sene ilk hükümete gelirken milletimize, ülkemizi terbiye, afiyet, doğruluk, itimat üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Peşi Sıra muvasala, ekincilik, erke, aut siyasa; bu konularda dünyanın az ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Şehir Hastanesi, işte bu sözün gereğini gerçekten namına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Bugün Türkiye, 20’nci kent hastanesine birlikte kavuştu. Hala inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 kent hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız” dedi.

Ankara yapımı tamamlanan Etlik Şehir Hastanesi, zaman Cumhur Reisi Erdoğan’ın bile katıldığı törenle hizmete açıldı. Kent hastanelerinin hayali olduğunu söyleyen Erdoğan, törende şöyle konuştu:

“Etlik Kent Hastanemizi, bünyesindeki 8 ayrı sayrılarevi ve en üst teknolojiyle donatılan birimleri ile keyif devrimimizin sembollerinden biri namına görüyoruz. 691’i tehlikeli bakım tevessül etmek amacıyla 4 bini aşkın yatak kapasitesi, bin polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırama merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev şifahane, adeta bire bir keyif şehri hüviyetindedir. Ankara’evet, Ankaralılara bu reva. Hastanemiz, yemeden içmeden vatandaşlarımıza değil, çalışanlarına de en son konforu sağlayacak donanımla tasarlanmıştır. Mart ayından beri ardı ardına açıkladığımız paketlerle, hayata geçirdiğimiz beyaz zehir reformla sorunlarını önemi ölçüde çözdüğümüz, beklentilerini karşıladığımız esenlik personelimizin tamamıyla birlikte olduğumuzu tekrar inandırmak istiyorum.

“ZAMAN TÜRKİYE 20’NCİ ŞEHİR HASTANESİNE BIRLIKTE KAVUŞTU. BIBI İNŞASI SÜREN 13 VE PROJE AŞAMASINDAKİ 2 ŞEHİR HASTANESİ İLE BU SAYIYI 35’E ÇIKARTACAĞIZ”

Bundan 20 sene ilk hükümete gelirken milletimize, ülkemizi eğitim bilimi, sağlık, doğruluk, itimat üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Peşi Sıra muvasala, ekincilik, erke, aut siyasa; bu konularda dünyanın dar ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Site Hastanesi, işte bu sözün gereğini bihakkın adına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Türkiye, yıllar yılı buna hasretti. Hayalim namına gördüğüm site hastanelerinin temas birini, temas aşamasını bizzat izlem ettim. Bu ortak hayalimizin 20’nci eserini zaman hizmete sunmaktan nazik ayrımsız kurum duyuyorum. Zaman Türkiye, 20’nci site hastanesine birlikte kavuştu. Bibi inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 kent hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız.

“ADANA’DA HALİ, ŞEHİR HASTANESİ DİYE BENİM MİLLETİME KASMAYA ÇALIŞTILAR”

Tehalüf çoğu domates dolması ve çarpıtma olan hezeyanlarla bu eserlere çamur atmaya çalışa üstelik dünyada ilk defa ülkemizde hayata geçirilen site hastaneleri modeli, bugün metin çok ülke vasıtasıyla yakından inceleniyor. Çekişme Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Erkek Eksiksizlik’in, SSK’nın başı kendisine elbet aynı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? evet bu Mösyö Eksiksizlik’den bu ülkeye müfit gelir mi? Gelmez. SSK’nın başında sen ne yaptın kim bu ülkede hangi yapacaksın? Serencam asrın en büyük esenlik krizini, muhalefetin ‘sahra hastanesi’ diye reklamını yaptığı kıymetsiz yapılara kadın etmeden alnımızın akıyla yönettik. Ne yaptı bu CHP? Adana’da abur cubur, site hastanesi diye niteleyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. Terbiyesizce, sıkılmadan Mösyö Kemal, oranın açılışını yapmaya gitti. Hastane bu ya. Böyle çadırdan şifahane peki mu? Amma Bay Kemal’e sorarsan olur.

“ÜLKEMİZİN SAĞLIK ALANINDAKİ KAZANIMLARINA BOZMA GETİRECEK HİÇBİR OLUMSUZLUĞA DÜZ VEREMEYİZ”

Kendi vatandaşlarımıza birinci sınıf afiyet hizmeti sunarken 161 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Temas balaban reformda, değişimde olduğu kabilinden bu alanda da cura aksilikler yaşanıyor gibi. Amma daha çok bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akıllıcasına gitmektedir. Ülkemizin afiyet alanındaki kazanımlarına fek getirecek tek olumsuzluğa vadi veremeyiz. Yekpare aksine, elimizdeki imkanları daha verimli kullanacak, elan müstakbel taşıyacak adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Herhangi Bir site hastanemizi ulusal ve uluslararası düzeyde birer marka haline getireceğiz.

“VATANDAŞLARIMIZIN HER BİRİNİN, ÖZELLİKLE BILE GENÇLERİMİZİN BAMBAŞKA ÜLKELERDEKİ HİÇBİR YERE GIPTA İLE BAKMAYACAKLARI GELİŞMİŞLİKTE BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDENE BÜYÜKLÜĞÜNDE BİZE ARA VERMEK, DURALAMAK NAMEVCUT”

Esenlik ordumuza katılan seçkin doktorumuz, asistanımızı akademik yontu ve zat hakları bakımında destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. artık fiilen ülkemizi 2053 afiyet vizyonu ile buluşturacağız. Gençlerime bırakacağımız bildirme kocaman miras, esenlik ilkin başlamak üzere herhangi bir alandan onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu telkin etmek ve imkanı vermektir. Vatandaşlarımızın seçkin birinin, hele da gençlerimizin eksantrik ülkelerdeki tek yere imren ile bakmayacakları gelişmişlikte tıpkı Türkiye’yi inşa edene kadar bize ara vermek, duraklamak bulunmayan. Türkiye’nin, kaybetmeyi hücre algı bir tane bir evladı yoktu. Bu yüzyılın adı, Türkiye yüzyılı. Ülkemizi form aldığımızda batıdan doğuya, kuzeyden güneye rastgele tarafta güvenlik krizleri ve istikrasızlıkların misil açtığı anlaşmazlık iklimi bilgili. Türkiye, bu bulut donör tablodan, maruz kaldığı eksiksiz saldırılara ve yaşadığı badirelere karşın çekinmezlik, huzur adası yerine ayrışmaktadır. Serencam dönemde içtimai iletişim araçları mecralarında yine ümranlı büyüklük güzellemelerinin yapıldığını, hele gençlerimizin bilinçaltlarına banko buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi böyle göstermeye çalışanlar, haddizatında ülkenin bu kuzuluk gelmesi amacıyla temas tür sinsiliği yapanlardır.

“BUGÜN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN MİLYONLARI BİZ MİSAFİR EDİYORUZ”

Türkiye’nin hemen uğraş bölgelerinden kaçanların değil, kaslı ülke vatandaşlarının de adeta sığınağı haline dönüşmesinde bu keskin gerçeğin payı vardı. Zaman dünyanın dört bir yanından mevrut milyonları biz konuk ediyoruz. Ülkemizi tıpkı halas kapısı, kurtuluşa giden yolun geçiş yolu adına görerek bu topraklara yönelen herkes, bize çokça mehabetli benzeri plan veriyor. Ülkemizin, mensubu olduğumuz milletin kıymetini çokça bereketli bilmeliyiz. Devletleri yıkılanların başlarına ne felaketlerin geldiğini temizlemek amacıyla başımızı kaldırıp şöyle aynı bakmamız yeterlidir. Alelhusus temelli daha gür arabaya çıvmak, henüz eskimemiş telefon alabilmek, daha çok konsere gidebilmek kabil sufli heveslerle ellerin kapsına varanlara acıyarak bakıyoruz. Zaman hakeza heveslerle yola çıkanların ferda merhamet ve şefkatlilik ihtiyacı duyduklarında sığınacakları tıpkı celal mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı hesap edebiliyoruz.

“ETLİK ŞEHİR HASTANEMİZİN DAHI ÜLKEMİZE YAPACAĞI KATKILAR, MİLLETİMİZE VERECEĞİ HİZMETLERİN, ŞIŞMAN VE RUHLU TÜRKİYE’NİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR DERECE TEŞKİL EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Türkiye olarak öz gücümüze, potansiyelimize inanarak bu büyük dönüşümü yeryüzü az sıkıntıyla, sunma büyük kazançla atlatacağız. Etlik Kent Hastanemizin üstelik ülkemize yapacağı katkılar, milletimize vereceği hizmetlerin, iri ve ateş parçasi Türkiye’nin inşasında koskocaman tıpkı mertebe teşkil edeceğine inanıyorum. Bugün burada bu adımı atarken İstanbul’umuza Çam Sakura’yı yaptık. Göztepe Site Hastanesi’ni, Okmeydanı’nda bir site hastanesini yaptık. Kartal Kent Hastanesi, Sancaktepe Şehir Hastanesi ve Yeşilköy Şehir Hastanelerini de yine bu arada, alelhusus dahi Yeşilköy ve Sancaktepe’yi 45 günde yaptık. Tığ buyuz.”

Erdoğan’ın açım konuşmasının arkası sıra Keyif Bakanı Fahrettin Âdem, Erdoğan’a, Osmanlı dönemi hattatlarından Galatalı Mehmed İzzet Efendi’nin ayrımsız tablosunu bağış etti. Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Yüce Erbaş’ın dua okumasının arkası sıra hastanenin açılış kurdelesi kesildi.Share: