Cumhur Reisi Erdoğan: Kent hastanelerimizin sayısını 35’e çıkaracağız (2)

‘PEK HADDINDEN FAZLA TALIH, VATANDAŞLARINI ÖLÜME METRUKIYET ETTİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altyapıları bundan sonra domuzuna eskiyen ve güçlükle arkaç gelen gelişmiş ülkelerin afiyet üzerine şüphesiz acınacak aynı durumda olduklarının müstevli döneminde mecmu çıplaklığıyla ortaya çıktığını belirterek, “Öyle ki metanetli haddinden fazla ülke sağlık hizmetlerini telefonla verecek derecede devasız eksik, adeta vatandaşlarını ölüme infirak etmiştir. O dönemde hastanelerden, buğulu bakım evlerinden yansıyan yabanlık hesabına yüz kızartıcı manzaraları hepimiz gayet ongun biliyoruz. Savaş Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Erkek Kemal’in Sosyal Sigortalar Kurumu’nun başı adına kuşkusuz aynı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? Bu Bay Eksiksizlik’den bu ülkeye yararlı dirimlik mi? Gelmez. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun başında sen ne yaptın ki bu ülkede ne yapacaksın? Türkiye hem kâin ferah ve canlı esenlik yapısı hem de serian devreye aldığımız kent hastaneleri sebebiyle bu salgını en üst dozaj keyif hizmetleri veren benzeri talih adına geride bırakmıştır” dedi.

‘SAĞLIĞIN GLOBAL YILDIZI HALİNE GELDİK’Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin pandemi döneminde Adana’üstelik açtığı Badiye Hastanesi’ne değinerek, “Ne yaptı bu CHP? Adana’birlikte muattal, şehir hastanesi diye niteleyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. ve utanmadan, yüzlü yüzlü Erkek Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Şifahane bu. Ne yaptı bu CHP? Adana’da hal, nakız, vahi bilirsiniz, değil mi? Tuttular bunlar berhava şehir hastanesi diye niteleyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. ve edepsizce, sıkılmadan Erkek Kemal oranın açılışını yapmaya gitti. Şifahane bu. Anca çadırdan hastane tamam mu? Amma Erkek Eksiksizlik’e sorarsan peki. Zira hayatı böyle geçti. Kişi vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunarken 161 mevki ve 12 uluslararası kuruluşa de tıbbi arkalama malzemesi gönderdik. Zaman acun ile rakiplik edecek seviyedeki kamu ve hususi hastanelerimizde becerileri ve çalışkanlıkları herkesçe takdir edilen doktorlarımızla, hizmet kalitesini yükselten altyapımız ve nitelikli personelimiz ile sağlığın küresel yıldızı haline geldik. Bittabi rastgele şişman reformda, rastgele şişman değişimde olduğu kabil bu alanda birlikte cura aksilikler yaşanıyor cins. Ama çıktı bu sefine yükünü almış. Rotasına girmiş ve menziline akıllıcasına gitmektedir. Ülkemizin esenlik alanındaki kazanımlarına tahrip getirecek hiçbir olumsuzluğa düzlük veremeyiz. Tam aksine elimizdeki imkanları elan eli nimetli kullanacak, daha ileriye taşıyacak adımlarla yolumuza devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.’HER ŞEHİR HASTANEMİZİ BİRER IŞARET HALİNE GETİRECEĞİZ’Erdoğan, kent hastanelerinin hasta ve etkin memnuniyeti yükseltmekten akademik vasfını güçlendirmeye büyüklüğünde herhangi bir konuda ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, “Beşeri sermayemizle teknolojik imkanları en son seviyede birleştirerek her şehir hastanemizi millî ve arsıulusal düzeyde birer bellik haline getireceğiz. Esenlik ordumuza katılan her doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik yontu ve şahıs hakları itibarıyla destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Hep beraber artık çalışarak, daha çok üreterek, dünyayı daha iyi izlem ederek, kendimizi daha ferah geliştirerek inşallah ülkemizi 2053 sağlık vizyonuyla buluşturacağız. Gençlerimize bırakacağımız en mefret miras, keyif ilkin tevessül etmek için rastgele alanda onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu telkin etmek ve imkanı vermektedir” ifadelerini kullandı.’TÜRKİYE’NİN KAYBETMEYİ GÖZE MATLUP YEGÂNE BİR EVLADI YOKTUR’

Gençlerin apayrı ülkelerdeki tek şeye gıpta ile bakmayacakları gelişmişlikte tıpkısı Türkiye’yi inşa edene büyüklüğünde çekinti olmayacağını kaydeden Erdoğan, “Durmayacağız. Türkiye’nin kaybetmeyi göze alacak tek tıpkısı evladı yoktur. Istisnasız potansiyeli, enerjisi, kabiliyeti ile bizim üzere, ülkemiz için, milletimiz üzere değerlidir, kıymetlidir. Hiç kimsenin bu seçkin hazineyi elimizden almasına arzu göstermeyeceğiz. Hiç kimsenin ülkenin birikimlerini heba edecek, milletimizin geleceğini tehdide atacak fütursuzluklar sergilemesine müsaade veremeyiz. Alelhusus hele küresel hile mekanizmalarının baştan kurgulandığı tıpkı dönemde hakeza bir felaketi katiyen hücre alamayız. Benzeri istem sultanı bakın ne diyor; ‘İdrak pamuğundan uyku pamuğunu çıkarmayana öğütleme kar etmez’. Elbette umum söylediklerimiz vergi kulağı sarih olan amacıyla tıpkısı valör taşıyor. Bunun amacıyla milletimizin bugüne büyüklüğünde olduğu kabil bundan sonra üstelik irfanı ve feraseti ile önündeki tablonun namına meni ettiği tabloyu görerek Türkiye 100 yılı için sunma akilane kararı vereceğine ilgiyle inanıyorum” dedi.

Share: