Kayseri Basketbol Kulübünün alışılmadık umumi oturmuş yapıldı

Kadınlar Basket Süper Ligi takımlarından Bellona Kayseri Basket Kulübünün alışılmamış umumi kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Fehamet Arpalık Kongre ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen umumi kurulda, kulübün ismi “Melikgazi Kayseri Basket” olarak değiştirildi.

Toplantıda 2021-2022 sezonu mali tablosu görüşülürken, kulübün toplanmış borcunun 4 milyon 503 bin 392 lira olduğu açıklandı.

Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı aklama edildiği umumi kurulda yapılan seçimde ise Yakup Yüksel’in başkanlığındaki umumi heyet İbrahim Somtaş, Sinan Karaoğlu, Serhat Sarıalp, Furkan Ergüneş, Tuğran Akdağ, Hasan Öztoprak, Serhat Solak, Nadire Erdoğan Arık ve İbrahim Bozdağ’dan oluştu.

Kulüp başkanı Yakup Yüksel, genel kurulda yaptığı konuşmada, gelişmemiş ve etraflı vadedeki planlarını uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Yüksel, ulusal ve arsıulusal bir bando olduklarını, bu yıl bazen değişikliklerle tecrübeli aynı beceri ekip kurduklarını dile getirdi.

Vergi ve SGK primleri dışında kulübün borcu olmadığını vurgulayan Yüksel, borçları kısa sürede ödemeyi hedeflediklerini kaydetti.

Share: